Fire Emblem Three Houses Oyun İnceleme

0
1822
views

Şimdiye kadar ki çıkmış En iyi Fire Emblem Oyunu olabilir…

Fire Emblem Three Houes 26 Temmuz 2019 da Nintendo Switch için çıkmış Turn-Based Tactical RPG (Tur bazlı Taktiksel Rol yapma oyunu)’dur.

Sadece reklamlara bakarak oyunu beğenmemiş olabilirsiniz. Fakat oyunu oynadığınızda kesin seveceğinizden eminiz. Oyunun grafiklerinden, müziklerine, karakterlerinden ve oynanış biçimine kadar hepsi mükemmel.

pmxpzpupu3rrqik4ffop-1024x534 Fire Emblem Three Houses Oyun İnceleme

Öykü

Öyküsü çok iyi yazılmış. Eski FE oyunları ile karşılaştırıldığında daha yetişkin ve karanlık bir yol izliyor. Sizin karakteriniz yani “Avatar” Byleth (ismini değiştirebiliyorsunuz) Okula profesör olarak alınarak öyküye başlıyorsunuz. Sizden Üç sınıf ya da üç evden birine öğretmen olmanız isteniyor. Seçtiğiniz sınıftaki öğrenciler ile bağ kurmamanız imkansız. Oyun aylara ayrılmış ve her ayın sonunda bir görev yerine getirmeniz gerekiyor. Her hafta sonu size yapacağınız bir şey sunuyor. İsterseniz okulu gezip görevler yapabiliyor, öğrenciler ile etkileşime geçebiliyorsunuz. İsterseniz seminer düzenleyebiliyor veya savaşa gidip öğrencilerinizi güçlendire biliyorsunuz. Oyunun öyküsü çok uzun, o yüzden okumayı sevmiyorsanız bu oyun sizin için olmayabilir.

Untitled-1 Fire Emblem Three Houses Oyun İnceleme

Grafikler

Oyunun grafikleri diğer oyunlara göre çok muazzam olmasa bile yinede başarılı. Arasahne ler 3 boyutlu animasyon ile yapılmış. Eski oyunlar sprite bazlı olmasına rağmen 3H de üç boyutlu karakter modelleri kullanılmış.

Müzik

3H ‘nin diğer bir muazzam özelliği de müzikleri. Fire Emblem Awakening in müziklerine rakip olabilecek hatta daha da iyi. Bizce dinleyip kendiniz karar verin.

Oynanış

Oyun tur bazlı taktiksel RPG olduğundan bazı oyuncular için ilgi çekmeyebilir. Fakat eminiz ki daha önce oynamamış olanlar bile sevecektir. Oyunda her karakterin birer Class ı var. İstediğiniz karaktere istediğiniz class ı verebiliyorsunuz. Bunun için silah Rank’ı na ihtiyaç duyuluyor. Eğer silah Rank’ı yeterliyse karakteriniz sınava sokuyorsunuz ve geçerse o Class ı kullanabiliyor. İsterseniz bütün karakerleri Wyvern Lord yapıp bütün oyunu kolayca bitirebilirsiniz. Okculara dikkat!

Oyun sonradan patch ile gelen Maddening ile Normal ve Hard olarak 3 Ayrı zorluktan oluşmakta. Aynı zamanda Casual ve Classic olmak üzere iki değişik modu var. Casual de karakterlerin canı 0 a düştüğü zaman ölmüyorlar fakat Classic de eski FE oyunlarını gibi canı 0’a düştüğü zaman karakterleri kaybediyorsunuz.

3 Ev den herhangi birini seçtiğiniz zaman oyunun ilk başı fazla değişik değil. Oyun asıl ikinci parçasında başlıyor ve seçtiğiniz Eve göre hem öykü hem de haritalar değişiyor.

3H De diğer bir ilgi çeken mod ise Balık tutma! Hiçbir oyun balık tutma minioyununu olmadan tamamlanamaz. Balık tutarak bolca eğlenebilir hemde Profesör seviyesini arttırabilirsiniz.

10326 Fire Emblem Three Houses Oyun İnceleme

Genel Olarak Puan 4.8/5
Oyunu Herkesin oynamasını bekliyoruz. Nintendo Switch sahipleri için mutlaka alınması gereken bir oyun.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments