4 Ekim 2015’de Çıkacak Animeler

0
2001

1.Komori-san wa Kotowarenai!

Komori-san wa Kotowarenai!

Tür: Komedi, Günlük Hayat
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Artland
Format: TV Serisi
14 yaşındaki Shuri Komori, insanların isteklerine asla hayır diyememektedir bu yüzden herkesin ricalarını yerine getirmektedir ve bu sayede inanılmaz bir güç kazanmıştır.

2.Shingeki! Kyojin Chuugakkou

Shingeki! Kyojin Chuugakkou

Tür: Komedi, Parodi, Shounen, Okul
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Production I.G
Format: TV Serisi

Attack on Titan karakterlerinin yine duvarlar arasına sıkışmış ortaokul hayatlarını ve devlerle maceralarını komediyle harmanlanmış şekilde anlatan anlatan, Saki Nakagawa’nın eseri Shingeki no Kyojin: Chūgakkō (Attack on Titan: Junior High) mangasının anime adaptasyonudur.

3.World Trigger: Toubousha-hen

World Trigger Toubousha-hen

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Doğaüstü,  Shounen, Okul
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Toei Animation
Format: TV Serisi

2014’te yayın hayatına başlayan anime adaptasyonuna sahip World Trigger mangasında yer almayan bir hikayeyi yeni karakterlerin de katılımıyla anlatacak yeni World Trigger animesidir.

4.Utawarerumono: Itsuwari no Kamen

Utawarerumono-Itsuwari-no-Kamen

Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: White Fox
Format: TV Serisi

Uyandığında kendini daha önce görmediği geniş, karlı bir ovada ayakta dururken bulan genç adam geçmişine dair hiçbir şey hatırlamamaktadır.  Daha ne yapacağına karar veremezken böceğe benzer bir yaratığın saldırısına uğrar ve hemen ardından da hayvan kulaklarına ve bir kuyruğa sahip Kuon isminde güzel bir kız tarafından kurtarılır. Kız, ona Haku ismini verecektir.

5.Onsen Yousei Hakone-chan

Onsen Yousei Hakone-chan

Tür: Komedi, Seinen
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Asahi Production
Format: TV Serisi

Uzun süredir dinlendiği uykusundan modern Japonya’da uyanan onsen perisi, uyurken genç bir kız formunu aldığını fark eder ve güçlerini geri kazanmaya çalışırken yerel halka da yardım etmeye karar verir.

6.Ame-iro Cocoa: Rainy Color e Youkoso

Ame-iro Cocoa Rainy Color e Youkoso

Tür: Komedi, Günlük Hayat
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: EMT²
Format: TV Serisi

Rainy Color Kafe’de hayat hiçbir zaman sıkıcı olmamaktadır. Şimdiyse Koga kardeşlerden meraklı Noel ve utangaç Nicola’nın İngiltere’den gelişi kafenin yöneticisi kardeşleri Shion’u tetikte kalmak zorunda bırakmaktadır. Tayfaya katılan bir diğer isim de kafe sahibi Amami Koji ile gizemli bir bağlantısı bulunan kameraman/fotoğrafçı Arisawa Jun’dur.

7.Concrete Revolutio: Choujin Gensou

Concrete Revolutio Choujin Gensou

Tür: Aksiyon, Süper Güçler
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Bones
Format: TV Serisi

Apotheosis zamanında Tokyo birbirinden farklı kökenlere ve hikayelere sahip sayısız süper kahramanla dolup taşmıştır. Japon hükümeti ise kimi kötü güçlerle çalışan kimi uzaydan ya da sihirli bambaşka dünyalardan gelen, kadim zamanlarda yaşayan bir peri ya da robot olma ihtimali bulunan bu kahramanların kontrolden çıkmasını önlemeye karar verir ve özel bir büro kurar.

8.Haikyuu !! 2. Sezon

Haikyuu !! 2. Sezon

Tür: Komedi, Spor, Shounen, Okul, Dram
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Production I.G
Format: TV Serisi

Hinata, Kageyama ve Karasuno Lisesi voleybol takımı üyelerinin hikayesine 2014 yılı ilkbahar sezonunda yayımlanan ilk sezonundan ardından kaldığı yerden devam edecek yeni Haikyuu!! animesidir.

9.Comet Lucifer

Comet Lucifer

Tür: Macera, Fantastik
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: 8bit
Format: TV Serisi

Gifdium adı verilen parıltılı mavi kristallerle kaplı gezegen Gift’in bu kristallerin çıkarılmasıyla zenginleşmiş şehri Garden Indigo’da yaşayan Amagi Sougo’nun hobisi nadir bulunan kristalleri toplamaktır. Günlerden bir gün sınıf arkadaşları Kaon, Roman ve Otto’un arasındaki bir tartışmaya dahil olan Sougo, sonrasında bir madenin kalıntılarının derinliklerine iner ve orada bir göl keşfeder. Kırmızı gözlü ve mavi saçlı gizemli bir kızla karşılaştığında ise keşfettiği asıl şeyin o göl olmadığını anlayacaktır.

10.Gundam: Iron-Blooded Orphans

Gundam Iron-Blooded Orphans

Tür: Aksiyon, Dram, Mecha
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: Sunrise
Format: TV Serisi

Calamity War’un ardından 300 yıl geçmiştir. Savaşlardan yorgun düşen Dünya’nın hakim güçleri devrilmiş; yeni düzeni kuracak yeni hükümdarların önü açılmıştır. Bu sırada Mars’ta yeni bir savaşı tetikleyecek kıvılcımlar ateşlenmektedir. Özel güvenlik firması Chryse Guard Security’nin üyesi Augus Mikazuki, Chryse’in Dünya’dan bağımsız olması için propaganda yapan Kudelia Aina Bernstein’ın korunması görevini üstlenir ancak elit Gjallarhorn birimi devrimcileri bastırmak için CGS’ye hücuma geçtiğinde yüksek rütbeli isimler kendi kaçışlarını garantiye almak için Mikazuki ve ekibin diğer genç üyelerini yem olarak kullanır. Ekibin kaptanı Itsuka Orga, yetişkinlerin onları terk etmelerini darbe yapmak için bir motivasyon aracı olarak kullanacaktır. Mikazuki ise Orga’nın Gjallarhorn’u püskürtme emrini CGS’nin Calamity War döneminde kullandığı Gundam Barbatos ile yerine getirecektir.

11.Kowabon

Kowabon

Tür: Korku
Tarih:
 04.10.2015
Stüdyo: ILCA
Format: TV Serisi

İnternet çağında fenomen halini almış hayalet efsanelerinin rotoskop tekniği ile anlatılacağı seri, insanların akıllı telefonlar ve sosyal medya gibi iletişim teknolojisi araçlarına olan bağımlılıklarını “Ya tüm o sorgulamadan kullandığımız kameraların ardında kötü niyetli bir şey bizleri izliyorsa? Ya bu doğaüstü garez internet üzerinden yayılabiliyorsa?” sorularıyla ele alacaktır.

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments