BMW 2016 Model 3 Serisini Duyurdu

0
2375

Kimilerine göre aşk, kimilerine göre ise dünyanın en iyi markası. Sportif karakterli otomobilleri, konforla birleştiren Bavyeralı markadan bahsediyorum. Evet BMW.

Bazı otomobiller vardır ki bu otomobiller her dönemde ve dünyanın her yerinde değerini kaybetmez. BMW M3 ! Hız, ihtişam ve ses BMW’nin en önemli silahı.
bmw3serisi5
M3’ü oluşturan kasa yani BMW 3 Serisi 2012’de yüz değiştirmiş ve o yuvarlak hatlı 3 Serisi gitmiş yerine resmen ben buradayım diye bağıran kızgın, köşeli hatlara sahip daha sportif yeni bir 3 Serisi gelmişti.

bmw3serisi3

Aynı zamanda 3 serisi ve 1 serisinin “Coupe” versiyonları yeni isimler almış farklı bir model haline gelmişti. Fakat buna rağmen yılmayan BMW yine M3’ü en performanslı şekilde “Sedan” hali ile satışa sunmuş, daha küçük bir motorla daha iyi bir performans sağlamıştı

bmw3serisi2

Kimileri eleştirdi, kimileri beğendi ama BMW durmuyor. 2016 yılında o BMW 3 serisi daha da kızmış daha da sinirlenmiş şekilde geri dönüyor. Daha spor kardeşi 4 serisine daha çok yaklaşan hatları ile çok daha sert bakıyor. Aynı zamanda daha keskinleştirilen far hatları ve yeni nesil LED ve Adaptif LED teknolojisi ile yollarda boy gösterecek. Ön tarafın daha yere yakın duruşu kaşlarını çatmış bir canavarı andırmıyor değil.

bmw3serisi4

Arkada pek değişiklik olmasa da arka stopların LED’lerinin şekli daha keskin ve daha akıcı olmuş. Tamponlar ise ön tarafta olduğu gibi daha bir keskinleşmiş ve 3 serisinin asi ruhu resmen geri gelmiş.

bmw3serisi5

İçte ise kullanılan malzeme haricinde pek bir değişiklik olduğu söylenemez. Yeni kasa 5 serisi ile gelen yeni nesil iç dizayn sadece ufak bir iki materyal farklılığı ile aynı kalitesinde bu araçta yerini almış. Ekstra paket olarak Luxury ve M Paket açıklansada bunların ülkeden ülkeye değiştiğini söyleyebiliriz. (BMW ülkemiz için “Türkiye Paketi” donanım paketini kullanıcılara sunuyor)

bmw3serisi1

BMW Pro Navigasyon Sisteminin artık daha hızlı ve daha akıcı çalışacağına söz verdi. BMW hatta biraz daha abartıp sim kart takılarak LTE ile OTA (over the air) olarak navigasyon güncellemelerini alabileceğini ve bu güncellemeleri aracın garantisine dahil ettiklerini açıkladı. Eski model 120 Bin TL‘den alıcı bulurken yeni model ülkemizde kaç paradan satışa çıkacak bir açıklama yok fakat bizce kesinlikle BMW, Mercedes C Sınıfı karşı daha güçlenen bir modeli sahneye sundu ve o kategoride ipleri eline aldı.

bmw3serisi6

bmw3serisi

bmw3serisi8

bmw3serisi7

Kaynak:webtekno

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments