13 Nisan, 2024, Cumartesi
Ana SayfaANASAYFACode Geass Serisi Fukkatsu no Lelouch ile devam mı edecek?

Code Geass Serisi Fukkatsu no Lelouch ile devam mı edecek?

Code Geass anime serisi Lelouch’un Dirilişi adlı anime ile devam mı edecek?

Oldukça çok seveni olan ve benimde çok sevdiğim bir anime olan Code Geass serisinden yeni bir haber geldi. Code Geass bildiğiniz üzere 2 sezon OVA ve Movie’ler den oluşmakta ve gelen yeni haber ise Code Geass serisinden yeni bir anime daha geliyor.

code-geass-2

code-geass-4Code Geass’ın birinci sezonu televizyon anime serisi olarak 2006 yılında Japonya’da yayınlanmaya başladı. Daha sonra R2 olan ikinci sezon 2008’de yayınlanmaya başladı. Her iki seriyi 2008’de Kuzey Amerika’da Bandai Entertainment yayınladı. 2012’de yeni bir DVD, Blu-ray Disc ve manga bültenleri sunan Funimation 2013 yılında serinin beş bölümlük Code Geass: Akito Exiled OVA orijinal anime serisinin bir yan ürünü olarak ve iki sezon arasında yer almaktadır. İlk bölüm 2012 yılında bir tiyatro tarama ile Japonya’da yayına girmiştir.

Ayrıca beşinci ve son bölümü Şubat 6’da Japonya’da sinemalarda yayınlandı.

Code Geass serisine yeni bir anime daha geleceğine dair haber Japonya’da düzenlenen Code Geass’ın 10. yıl dönümüne özel festivalde açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada seri için yeni anime projesinin olduğu ve gelecek olan animenin isminin Code Geass: Fukkatsu no Lelouch olacağı bildirildi.

Gelecek olan Code Geass: Fukkatsu no Lelouch animesi 2. sezonun sonunda geçen olaylardan birkaç yıl ilerisini konu alacak. Ana karakter Lelouch olacak 1. ve 2. sezonun özeti niteliğinde bölüm olacak ve 3 film halinde gelecek. Yeni gelecek olan anime 2017′de vizyona giriş yapacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ MAKALELER

Popüler Yazılar

En Çok Yorum Alanlar

Son Yorumlar