Itazura na Kiss Live Action Filmi Oluyor

0
1743

Son yıllarda sevilen birçok anime-manga serisi live action dizisine ya da filmine uyarlandı. Daha önce live action dizisi-filmi çekilen serilerin bile farklı oyuncularla farklı live action versiyonları yeniden çekilmeye devam edilmekte. Bu eserlerden biri de  Kaoru Tada’nın dünya çapında ünlenmiş mangası Itazura na Kiss manga ilk kez bir live action filmine uyarlanıyor. Itazura na Kiss the Movie ~High School-Hen~ ismi ile 2016 yılının sonbaharında vizyona girmesi planlanan film, orijinal mangada olmayan hikayeleri konu alacak.

-itazura-na-kiss-live-action

Filmin ilk görseli; Reina Bisa ve Kanta Sato

Diğer Itazura na Kiss projelerinde senarist olarak bulunan Minoru Mizoguchi ve Kaoru Tada’nın eşi Shigeru Nishikawa’nın yönetmenliğini yapacağı filmin baş rollerinde kimlerin yer alacağı da açıklandı. Buna göre Naoki Irie karakterini Japon pop dans grubu EXILE’a bağlı Gekidan EXILE grubunun üyesi Kanta Sato, Kotoko Aihara karakterini ise Reina Bisa canlandıracak. Filmde yer alan diğer oyuncular ise şöyle;

  • Takanori Jinnai (Kotoko’nun babası)
  • Hidehiko Ishizuka (Naoki’nin babası)
  • Hikari Ishida (Naoki’nin annesi)
  • Shimon Okura
  • Nonoka Yamaguchi (E-Girls üyesi)

itazura-na-kiss 3

Itazura na Kiss, başta da belirttiğimiz gibi pek çok uzak doğu ülkesi tarafından live action yapımına uyarlanmış manga serilerinden bir tanesi.

Itazura na Kiss TV (1996 – Japonya)

itazura-na-kiss-live-action-1996

Manga ilk kez 1996 yılında baş rollerinde Aiko Satou (Kotoko) ve Takashi Kashiwabara (Naoki)’nın yer aldığı bir live action tv serisi olarak yayımlandı. Dizi çok beğeni toplayamasa da şimdilerde nostaljik bir seri olarak yerini almış durumda.

It Started With A Kiss TV (2005/2007 – Tayvan)

it-started-with-a-kiss

Manganın, Tayvan ülkesi tarafından uyarlanmış ve Japon yapımının aksine oldukça sevilen live action versiyonlarından birisi It Started With A Kiss serisi olmuştur. Baş rollerinde Ariel Lin (Yuan Xiang Qin/Kotoko) ve Joe Cheng (Jiang Zhi Shu/Naoki)’in yer aldığı dizi 2 sezondan oluşmakta.

Playful Kiss TV (2010 – Güney Kore)

playful-kiss

Dünya çapında ve son yıllarda büyük bir Kore dalgasının yaşandığı ülkemizde manganın en popüler ve en sevilen versiyonlarından biri de Güney Kore yapımı olan Playful Kiss dizisidir. Baş rollerinde şarkıcı ve oyuncu Kim Hyeon Jung (Baek Seung Jo/Naoki) ve Jeong So Min (Oh Ha Ni/Kotoko)’in yer aldığı dizi, Japonya dahil olmak üzere 11 ülkede yayımlandı ve 3,5 milyon dolara yakın hasılat elde etti.

Itazura na Kiss-Love in Tokyo TV (2013 – Japonya)

itazura-na-kiss-love-in-tokyo

Güney Kore yapımı dizi hala tazeliğini korurken 2013 yılının mart aynıda Japonya’da manganın yeniden live action tv serisinin çekileceği duyuruldu. Haberin ardından dizi olumsuz eleştiriler alsa da yayımlandıktan sonra çok beğenildi. Çok geçmeden Itazura na Kiss 2: Love in Okinawa özel bölümü ve hemen sonrasında dizinin 2. sezonu çekildi. Yuuki Furukawa (Naoki) ve genç oyuncu Miki Honoka (Kotoko)’nın yer aldığı dizinin bir bölümüne Aiko Satou da konuk oyuncu olarak katıldı.

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments