Koro-sensei, Tokyo Treninde Kondüktör Oldu

0
1536
views

Assassination Classroom’dan Koro-sensei, Tokyo Treninde Kondüktör Oldu

Kura ile seçilen 200 hayran “Assassination Classroom gerçek hayatta olsaydı nasıl olurdu?” sorusunun cevabını yaşama şansını yakaladı. 28 Haziran’da Tokyo’nun kuzeybatısındaki Seibu Ikebukuro Hattı’nda özel bir tren, “Koro-Train” adıyla hareket etti. Bu trenin kondüktörü de tıpkı kendisi gibi çok özeldi çünkü trenin kondüktörlüğünü Koro-sensei’yi seslendiren seiyuu Fukuyama Jun yaptı.

koro-sensei-konduktor-oldu

Trenin dıştan bir görüntüsü.

koro-sensei-konduktor-oldu (1)

Koro-sensei, cidden çok sevilesi bir karakter 😀

Bu özel “Koro-Treni”nin içerisi de dışı gibi Assassination Classroom (Ansatsu Kyoushitsu) serisine özel dekore edildi. Tren içerisinde anime karakterleri, seriye ait özel eşyalar, seiyuuların imzaları ve daha fazlası yer aldı.

koro-sensei-konduktor-oldu (2)

Trenin içten bir görüntüsü.

koro-sensei-konduktor-oldu (3)

Bu trende yolculuk eden hayranlar, tren anonslarını bizzat Koro-sensei’den duyma şansını da yakalamış oldu. Anonsların yanında Koro-sensei’nin meşhur gülüşü ve okul kurallarını da Koro-sensei’nin seiyuusundan dinlediler. Maalesef tren sadece Toshimaen istikametinde 14’er dakikalık iki sefer yaptı. Sefer sonunda yolcuları platformda Koro-sensei karşıladı.

koro-sensei-konduktor-oldu (4)

Başarılı seiyuu Fukuyama Jun, tren anonslarını bizzat kendisi yaptı.

koro-sensei-konduktor-oldu (6)

Daha önce hiç kondüktör olarak anons yapmamış olan Fukuyama Jun ise deneyimlerini paylaştı.

“Bu işe yeni başladığımda evimde yaptığım deneme kayıtlarımı hatırlattı bana. Konuştuğumda onların tepkilerini alamıyordum ve nasıl duyulduğu hakkında bir fikrim yoktu.” Hayranlarıyla buluşan başarılı seiyuu, Assassination Classroom serisinin ne kadar çok sevildiğini bir kez daha hissettiğini belirtti.

koro-sensei-konduktor-oldu (5)

Haziran ayında bitmiş olan serinin yeni sezonu 2016’da sevdikleriyle tekrar buluşacak. Japonya’da trenlerin ya da toplu taşıma araçlarının bu şekilde süslenerek animelerin tanıtımı yapılması yeni bir şey değil. Daha önce de ‘Yo-kai Watch’, ‘Girls und Panzer’ ve ‘Mobile Suit Gundam Unicorn’ gibi serileri için de bu tür promosyonlar yapılmıştı. Ancak seiyuusunu bizzat görüp canlı canlı duymak bambaşka bir mutluluk olsa gerek. Biz Japonya’da yaşamayan -daha doğrusu yanlış yerde doğmuş olan- hayranlar ise sadece bunu hayal edebiliriz.

koro-sensei-konduktor-oldu (7)

Animenin ikinci sezonu için promosyon amacıyla yapılmış “Koro-kitchen”…

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments