Microsoft, yeni tarayıcısı Spartan’ı hackleyene para verecek!

0
969

Windows 10’un standart tarayıcısını hackleyenler ödüllendirilecek

Internet Explorer, her ne kadar yavaş ve kullanışsız görünse de, dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olmayı başarıyor. Microsoft Windows işletim sisteminin şimdiye dek piyasaya sürülen her sürümünün standart yazılım içeriğinde yer alan emektar tarayıcı, bu yılın ilerleyen aylarında yerini Spartan isimli yeni model yazılıma bırakacak.

6

Dünyanın en ünlü tarayıcılarından birinin yerine geçecek bir ürün geliştirmek Microsoft için bile çocuk oyuncağı değil. Spartan’ın kullanıcıya sunulacak hale gelebilmesi için, uzunca bir beta aşaması ve zorlayıcı testler gerekiyor. İnternet sitelerinin IE’ye kıyasla daha seri açılmasını sağlamak, onlarca sekmeyi stabil bir şekilde hafızaya yerleştirmek gibi özellikler Spartan’dan beklenenler arasında bulunuyor. Microsoft geliştiricileri bütün bu beklentileri karşılamak için çalışsalar da, yazılımın güvenliğini test edebilmek için dışarıdan gelecek yardımlara muhtaçlar.

5

22 Nisan’dan 22 Haziran’a kadar süreceği belirtilen Spartan Projesi Hata Avı seferberliği de Microsoft mühendislerinin işini kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu hata avına katılan Hacker’lar, hapse girme endişesi yaşamadan Spartan’ın güvenlik açıklarını bulacaklar ve Microsoft’un belirlediği tarife üzerinden ödül alacaklar.

 

Kaynak:merlininkazani

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments