Monster Musume no Iru Nichijou

0
1882

Monster Musume no Iru Nichijou

Tür: Komedi, Harem, Ecchi

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2015

Yönetmen: Tatsuya Yoshihara

Senaryo: Kazuyuki Fudeyasu

Mangaka: Takemaru Inui

Firma/Stüdyo: Sentai, Lerche

Başlıca Seiyuular: Sora Amamiya (Miia), Junji Majima (Kimihito Kurusu), Ari Ozawa (Papi), Natsuki Aikawa (Centorea Shianus)

Açılış: Saikousu Fall in Love

Kapanış: Hey! Smith!!

monster-musume-header

Son yılların popüler türü haline gelen ecchi, 2015 yaz sezonunda adeta patlama yaşadı. Çıkan çoğu seri ecchi türünde ve bu belki çoğu anime hayranını animelerden soğutuyor. “Nerede o eski animeler?” sorusu bu yaz oldukça sorulacak ve bu sorunun sorulmasının sebeplerinden birisi de Monster Musume no Iru Nichijou olacak.

monster-musume-miia

Monster Musume, canavar ve insan karışımı türlerin insanlarla olan ilişkilerini anlatan bir dünyada geçiyor. Yarı insan yarı canavar yaratıkların insanlarla yaşamasına izin verildiği bir dünyada Kimihito Kurusu isimli gencimiz, yanlışlıkla bu türlerden birisiyle yaşamaya gönüllü olur. Üst tarafı insan, alt tarafı bir yılan olan Miia isimli canavar kız, Japonya’yı daha iyi tanıyabilmek için Kimihito’nun yanında yaşamaya başlar. Ancak ne olursa olsun, bu iki türün çiftleşmesi kanunlarla yasaklanmıştır. Yeni gelecek kızlarla Kimihito’nun yaşantısının nasıl şekilleneceğini ileriki bölümlerde hep beraber göreceğiz.

Klasik ecchi-harem türüne farklı bir açıdan yaklaşmış Monster Musume. Canavar-insan karışımı türlerin çoğunun belden altı canavar olduğu için tahrik unsuru olarak üst taraf kullanılıyor. Yani kimse bir yılan vücudu ile ilgilenmez galiba. Güzel mi güzel yüzler ve çekici göğüslerle ortaya bir ecchi serisi çıkarılmış. Ancak daha ötesi yok. Yeni bir soluk yok. Yine iki kişinin birbirinin üzerine düşmesi ve burun kanamaları gibi klişeleşmiş ecchi sahneleri dışında başka bir şey yok.

monster-musume-ovv

Son yılların parlayan seiyuusu Sora Amamiya’yı Monster Musume’de de görüyoruz. Baş karakterlerden Miia’yı seslendiren seiyuu, her zamanki gibi yine müthiş bir performans sergilemiş. Ancak tek bir bölümde bile defalarca kez “darling” kelimesini duymak -Sora Amamiya’dan da olsa- insanı oldukça sıkabiliyor. Sora Amamiya dışında Gekkan Shoujo Nozaki-kun’da Chiyo ile kendisini sevdiren Ari Ozawa’da seiyuu kadrosunu şenlendiriyor.

Serinin çizimleri 2015 yılına yakışır derecede güzel. Renkler biraz parlak olsa da rahatsız edici düzeyde değil. Ancak ilk bölümde erkek baş karakterin gözlerinin nedense çoğunlukla sadece akı göründü. Sadece önemli sahnelerde gerçekten gözlerini görebildik. Bu durum diğer bölümlerde düzeltilmezse serinin rahatsız edici bir yönü olarak kalacaktır.

monster-musume-no-iru-nichijou

“Canavar vücutlu insanlar nasıl oluştu?”, “Neden insanlarla yaşamalarına izin verildi?” gibi soruların çok büyük ihtimalle cevapsız kalacağı Monster Musume, yaratık vücutlu seksi kızlar dışında normal bir ecchi-harem serisinden ne azını ne de fazlasını vadediyor.

 

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments