Mozilla, Windows 10’un Edge’i hakkında konuştu

0
1085

Mozilla, Microsoft’un tarayıcı seçiminden memnun olmadığını kendi blogunda, açık bir mektup ile belirtti. Net bir dil kullanan Firefox’un patronu Chris Beard, kendi tarayıcılarının Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olması gerektiğini düşünüyor. Edge’in varsayılan tarayıcı olması durumuna “saldırgan ve kullanıcıların seçimlerini umursamayan bir hareket” adını veren firma, bu durumun hâlâ teknik olarak düzeltilebileceğini söylüyor.

17

Chris Beard, Microsoft’un Windows 10’un yükseltme işleminin tamamen kasıtlı olarak dizayn edildiğini savunuyor. Edge’in popülerleşmesi için yapıldığını düşünen CEO, bu dizaynın diğer kullanıcıların tarayıcı seçimlerini çöpe atmak olduğunu düşünüyor. Edge tarayıcısının karışık bir sisteme sahip olduğunu ve tarayıcıda gezinmenin zor olduğu söyleyen CEO, Firefox’un Windows 10 sisteminde nasıl varsayılan tarayıcı olarak seçileceğini açıklayan bir rehber yayımladığını duyurdu.

Yayımlanan internet trafik raporlarına göre, %58.1 oranıyla Internet Explorer birinci sırada bulunuyor. İkinci sırada ise %27.2 oranı ile Google Chrome bulunurken, Firefox ise %12 ile üçüncü sırada. Windows 10’un çıkmasıyla beraber çalkalanan teknoloji gündemi bakalım daha neler ile kaynamaya devam edecek, göreceğiz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments