Ono Daisuke ve Ben McKenzie Buluşması

0
895

Ono Daisuke ve Gotham Dizisinin Yıldızı Ben McKenzie Buluşması

Geçtiğimiz haftalarda Warner Brothers Gotham dizisinde James Gordon karakterini canlandıran başarılı yıldız aktör Ben (Benjamin) McKenzie ve James Gordon karakterini seslendiren ünlü seiyuu Ono Daisuke arasında Japonya’da gerçekleştirilen özel bir röportaj videosu yayımladı.

ono-daisuke-ve-ben-mckenzie

Ono Daisuke ve Ben McKenzie buluşması hem Gotham dizisi hayranlarınca hem de OnoD hayranlarınca büyük ilgi gördü.

Daisuke-san “Dizin devam ettiği sürece benim de bir işim var demektir. Umarım Gotham daha pek çok sezon devam eder.” şeklinde röportaja esprili bir şekilde başlarken sevilen seiyuunun heyecanlı olduğu her halinden belliydi. Röportajda ünlü seiyuunun bulunduğu açıklamaların bazılarını dile getirecek olursak Daisuke-san;

“İlk kez bir başrol seslendirdiğim için (The O.C.’den bahsediyor) Ben’i seslendirirken kendimi çok büyük baskı altında hissediyordum. Ben’in de benimle aynı yaşlarda olduğunu öğrenince -yanılmıyorsam kendisinin de kariyeri yeni başlamıştı- ben de ekranlar vasıtasıyla onunla beraber gelişebileceğime inanmıştım.

ono-daisuke-ben-mckenzie

Ben’in canlandırdığı Ryan karakterini seslendirirken The O.C.’nin genç oyuncu kadrosundan enerji alıyordum. Aradan yaklaşık 10 yıl geçti. Kendimi Jim Gordon karakterine daha yakın hisseder buldum. Ben’in bu role kendini nasıl adadığını anlayabiliyorum. Seslendirme yaparken kendi karakterimi yaratmaya çalışmam, esas aktör ne taşıyorsa alır ve sesimle onu yansıtırım. Ben’in Gordon karakterini oynarken hissettiği sorumluluğu anlıyorum. İşini oldukça ciddiye alıyor. Bunu oyunculuğunda ve sesinde görebiliyorum. Sadece Ben’i dinlemekle şunu veya bunu düşünmeden kendisini seslendirebilirim, bunu kuşkusuz yapabilirim.” şeklinde düşüncelerini dile getirirken röportaj arasında Ben McKenzie’nin Batman: One Year filminde Bruce Wayne karakterini seslendirdiğini duyunca şaşkınlığını gizleyemeyen seiyuu “Biz seslendirme aktörleri seslerimizle icraat yaparız. Set ekibine güveniriz, özellikle de animasyon yapımlarında. Zira onlar işlerine daha fazlasını katıp bunu geliştiriyorlar.” şeklinde ünlü aktör ve seslendirme hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor.

ono-daisuke-ben-mckenzie (1)

Röportajın sonlarına doğru ise Daisuke-san “Eğer Amerika’da yayımlanacak bir Amerikan dizisi, filmi ya da animasyon filminde oynama şansı yakalarsam beni umarım sen (Ben’den bahsediyor) seslendirirsin. Seninle konuşurken sanki kardeşmişiz gibi kendimi çok rahat hissettim. Ayrıca ben de Kyoto hayranıyım. Gelecek projelerinde de dilerim seni yeniden seslendiririm. Bugün seninle görüşme fırsatı yakaladığım için mutlu oldum, bu işi yaptığıma memnunum.” diyerek ünlü aktörle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments