Rus Hackerlar Beyaz Saray Güvenlik Hacked: Raporu

0
1073

 

Durumun ciddiyetini aykırı, Beyaz Saray bu güvenlik ihlali yalnızca bir sınıflandırılmamış sistemi etkilediği söyledi. CNN Rus hackerlar gibi varsayılan olmayan halka açıktır başkanın programı gibi hassas bilgilere erişim olduğunu yazıyor. ABD’li yetkililer bu bilgiler sınıflandırılmış değilken, hala bazı yabancı istihbarat için son derece uçucu ve değerli olduğunu söylüyorlar.
russia-russian-hackers-hacked-white-house-us-computer

ABD güvenlik kurumları FBI ve Gizli Servis şu anda soruşturma katılan ve Amerikan hükümetinin sistemlerine karşı şimdiye kadar saldırıya en sofistike olarak kabul ediliyor. Bu saldırı onların izlerini örtmek için tüm dünyada anonim bilgisayar yardımı ile mümkün oldu. Ancak, araştırmacılar bazı ipuçları sniff başardık ve aynı Rus katılımını inanıyorum.

 

Mark Stroh, Milli Güvenlik Konseyi sözcüsü saldırıyı teyit ama bu çok ciddiye alınması gereken bir şey olduğunu söylemek için gitti.
“Dedi biz zaman açıkça Bu durumda, biz değerlendirmek ve etkinliğini azaltmak için acil önlemler aldı.Bizim pozisyon olmuştur, biz belirli aktörlere eşyanın [CNN] atıf yorumlamak için gidiş değildir.
Bu saldırı Beyaz Saray bu gibi hatta yüksek güvenlikli sistemleri çok güvenli vardır ve hackerlar bunu ihlal yaramaz araçlara sahip olduğu bir işaretidir. Rus hack saldırıları Ukrayna ve Suriye çatışmalar isnat edilebilir son aylarda bir artış olmuştur.

 

Rus Hackerlar tarafından Beyaz Saray’a bu saldırı şaşırtıcı buldunuz? Yorumlarda bize bildirin!
Kaynak:pentest
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments