Siber Suçlular Dr. Web Antivirus’ün Ofisine Molotoflarla Saldırdılar

0
1037

Siber Suçlular Kendilerini Açığa Çıkaran Dr. Web Antivirus’ün Ofisine Molotoflarla Saldırdılar.

İnternet kullanıcıları arasında yayılan bir görüşe göre antivirüs firmaları kendi ürünlerinin daha yaygın olarak tercih edilmelerini sağlamak için farklı tehditleri ve virüsleri dolaylı yollarla ürettiriyorlar ve dağıtımının yapılmasını sağlıyorlar.Fakat bu durum Dr. Web siber suçlularla uğraştığın dan zararlı çıkmakta.

siber-suclular-kendilerini-aciga-cikaran-dr-web-antivirusun-ofisine-molotoflarla-saldirdilar

Rusya merkezli olan Dr. Web Antivirus’ün siber tehditlere açtığı savaş sonucu ofisleri molotof bombaları ile saldırıya uğramış. Bu olay aslında 2013’ten beri süregelen bir olayın gelişmesiyle ortaya çıkmış. Dr. Web Antivirus’ün 2013 yılında ATM makinalarını hedefleyen bir virüsü ortaya çıkarması firmanın bu virüsü geliştiren siber suçlular tarafından hedef alınmasına neden olmuş. Siber suçlular Dr. Web Antivirus’e geliştirdikleri virüsü veritabanlarından çıkarmaları için ultimatom niteliğinde bir e-posta yollamış. Bu e-postadan kısa bir süre sonra ise Dr. Web Antivirus ofisleri ve Dr. Web ürünlerini satan farklı firmalar saldırıya uğramaya başlamış. Ayrıca firmanın Moskova ofisine elektrik tesisatı üzerinden sabotaj girişimi de yapılmış.Siber suçlular bu olayların ardından birkaç e-posta göndermeye de devam etmiş.

Dr. Web Antivirus’e saldırı yapan suçluların Ukrayna’dan oldukları tespit edilmiş. Suçluluar halen yakalanabilmiş değil. Bir güvenlik firmasının kendi güvenliğinin tehlikede olması ise bu işin şakası olmadığının kanıtı.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments