24 Mayıs, 2024, Cuma
Ana Sayfa ANASAYFA Sony’nin iPhone 6’dan Bile Daha İnce 4K Televizyonu Yazın Satışa Çıkarıyor!

Sony’nin iPhone 6’dan Bile Daha İnce 4K Televizyonu Yazın Satışa Çıkarıyor!

0
1119

Sony, son zamanların popüler çöznürlüğü olan 4K (UHD) için öyle bir televizyon üretti ki, inceliği iPhone 6’dan bile az!

Sony‘nin son dönemde telefonlar ile adını duyuyor olsak da bildiğiniz üzere birçok alanda en sağlam şirketlerden biridir. (Fiyat konusunda da öyleler maşallah)Şimdi ise bir çılgınlık yapan Sony mühendisleri yeni bir4K çözünürlüğüne sahip televizyonu sene başında CES’te tanıtmışlardı. Fakat çılgınlık kısmı tabiki 4K olması değil. Sonuçta artık yaygınlaşan bir teknoloji bu.
sony-1
Asıl özelliği ise iPhone 6’dan bile ince oluşu.. Yani inceliği tamı tamına 5.08mm!sony-x900c-4k-tv

Sony’nin en son tanıttığı Süper ince 4K televizyonu gerçekten hayretler içerisinde bırakıyor.  X900Cve X910C adındaki iki yeni modeli 55, 65 ve 75 inç boyutlarında karşımıza çıkıyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi çerçevesiz bir yapıda olan bu yeni televizyonlar inceliği de hesaba katınca inanılmaz zarif bir görüntüye sahip oluyorlar. Yani duvara monte etseniz ve ekrana bir doğa resmi koysanız bir tablo ya da çerçeve hissi verecek kadar gerçekçi olabilirler.

sony-1

UHD, yani 4K çözünürlüğünde olduğu için 3840×2160 çözünürlüğüne sahip olan televizyonlar içerilerinde bulundurdukları yeni X1 işlemcisi sayesinde bir önceki modellerine göre daha geniş bir görüş açısı, daha parlak ve canlı bir görüntü sağlıyor.

Google’ın Android TV platformuyla beraber gelen bu iki model böylelikle hem akıllı televizyonlar arasındaki yerini bularak aynı zamanda Google Play, Hulu, Youtube, Amazon Instant Video veNetflix servislerine bağlantı sağlıyor. (Amazon, Hulu ve Netflix ülkemizde maalesef aktif değil)

4K_TV_BRAVIA_X900C_3

Ayrıca markası Sony olması nedeniyle X900C modelinde ayrıca PlayStation Now da bulunuyor. Yani Sony’nin bulut teknolojisine ulaşarak konsolunuz olmasa bile PlayStation 3 oyunlarını butelevizyon vasıtasıyla oynayabiliyorsunuz.

sony-x900c-tv_thinnest_1

Sonuç olarak bir genel manada baktığımızda 5.08mm inceliğinde 65 inç boyutunda Google Anroid TV özellikli ve PlayStation Now ile donatılmış bir 4K televizyon düşünün. Ama şimdilik fiyatını düşünmeyin, çünkü daha belli değil. (Belli olunca düşünmekten vazgeçeceğiz zaten)

Ama gelen bilgilere göre bu televizyon yaz aylarında satışa çıkacak.

sony-x900c-tv_thinnest_2

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments