Turbobit ile Para Kazanma

2
3544
views

turbobit

 

Turbobit nedir?

turbobit.net

Turbobit kısaca dünya çapında faaliyet gösteren dosya paylaşım sitesidir. Yani bu sitelere insanlar diledikleri müzikten film arşivine kadar diledikleri dosyaları yüklerler sonrasında sitenin kendilerine verdikleri link üzerinden diledikleri zaman indirirler.. Veya başka insanların indirmesine olanak tanırlar.
Turbobit para kazanma imkanları nedir? Yani Turbobit ile ne şekilde para kazanırız?
Turbobit, para kazanma konusunda bize 4 alternatif sunuyor.
Bunlardan 1.si tabiki dosya indirme başına kazanç: Yani yüklediğiniz dosyalar ne kadar çok indirilirse o kadar çok kazanıyorsunuz. Tabi kazanacağınız tutar yüklediğiniz dosyanın boyutuna göre değişiyor.
Mesela:
1Mb – 4Mb > $3

5Mb – 9Mb >$4

10Mb -49Mb > $6

50Mb – 99Mb >$7

100Mb – 249Mb > $9

250Mb – 1500Mb >$12

1500Mb – 100Gb > $15
Yukarıdaki kazanç tablosu 1000 indirme esas alınarak belirlenmiştir.

Örneğin, turbobite 3mb boyutunda bir dosya yüklediniz (mesela bir şarkı) ve bunu onbinlerce hatta yüzbinlerce üyesi olan bir forumda paylaştınız. Yüklediğiniz şarkı 1000 kişi tarafından indirildiği anda siz 3 dolar kazanıyorsunuz eğer 5 bin kişi indirmişse (ki eğer popüler bir şarkı ise ve yeni çıkmışsa bundan çok daha fazlası olabilir) 15 dolar kazanmış oluyorsunuz.
Yani sadece bir şarkı yükleyip paylaşmak dahi size 15$ kazandırabilir. Sadece bir şarkı değil bir kaç dosya yüklediğinizi düşünecek olursak buradan çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.
Turbobitin bir başka avantajı ise rank derdinin olmaması. Yani hotfilede yer alan rank derdi burada yok. İlk andan itibaren bu oranlarda kazanmaya başlayabilirsiniz.
2- Turbobit para kazanma yönteminde 2. kazanç şekli ise kendi dosya paylaşım sitenizi kurarak kazanç sağlamak:
Upload sitelerinden para kazanma konusunda bu hizmeti ve imkanı bir başka upload sitesinde henüz göremedim. Bu gerçekten çok güzel bir fırsat. Turbobit size kendi dosya paylaşım hizmetinizi kurma ve kullanıcılarınızın dosylarından para kazanma imkanı tanıyor. Böylece adı ve tasarımı size ait bütün fonksiyonları icra edebilen dosya paylaşım kaynağına sahip olabiliyorsunuz. Turbobit bu konuda size tam destek sağlıyor ve disk alanı, kullanıcı senaryolar, server yükü, teknik gücü, ödemeler gibi teknik konuların tümünü üzerine alıyor. Yani sizin siteniz mini turbobit oluyor veya turbobit şubesi gibi..
Peki bu hizmetten ne kazanacaksınız?
Bu şekilde bir hizmet yani site oluşturduktan sonra sitenizden yapılan turbo erişimin %10 u sizin oluyor ve sitenize üye olan her kullanıcı doğrudan sizin alt üyeniz oluyor ve onların kazançlarının da %20 si sizin oluyor.
Yani sitenize 1000 kişi üye olmuş ise bu 1000 kişinin kazancının %20 si doğrudan sizin oluyor!
Turbobit ile kazancımı nasıl alırım? Ve minimum ödeme tutarı nedir?
Turbobit’te kazandığınız parayı paypal üzerinden tahsil edersiniz. Minimum ödeme tutarı 10$ olup 15 günde bir ödeme yapılmaktadır.
Turbobit ile para kazanma konusunda söylenecek birkaç husus daha var onları da diğer yazıda ele almayı düşünüyorum. Ama internetten para kazanmak istiyorum diyor ve upload yaparak para kazanma yöntemini denemeyi düşünüyorsanız başlangıçta bu bilgiler size rahatlıkla yetecektir. Ve upload konusunda Turbobit şu günler için kesinlikle en doğru seçim olacaktır..

Üye Olmak İçin Tıklayınız    turbobit.net

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
En yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ömer
ömer
7 Yıl Önce

Merhabalar;

Turbobit upload yaparak para kazanmak isteyenler aşağıdaki linkten üye olup dosya uploadlarına hemen başlayabilirler. Şuana kadar 80 dolar biriktirdim. Üye olup dosya upload etmeye başlayanlar destek için sagokolo12345@hotmail.com mail adresinden bana ulaşabilirler. Her türlü konuda yardımcı olurum.

Not: Paylaşım yapabileceğiniz siteleride mail atıcam referansımdam üye olan kişilere

http://costaction.com/partner/?PHPSESUD=96640904020A055DA796E7484ACFD665