Yeni Death Note Live-Action Müziği ve Karakterleri

0
1307

“Death Note Light up the NEW world” isimli Death Note serisinin yeni live-action filminin orjinal sitesi Namie Amuro ile (aşağıdaki resimde Ryuk’un yanında yer alan oluyor kendileri) filmin tema şarkısı olan “Dear Diary” ve önemli OST’lerinden olan “Fighter“‘i yapacağını duyurdu.

 

death note,ryuk,shinigami,ölüm meleği,ölüm defteri,life action,Namie Amuro,

“Dear Diary” filmin başlığı olan “Light up the NEW world” ismini konu alan bir balad (şiirin müziğe uygulanmış hali) eseri olacak.Önceki Death Note live-action filmleri tema müzikleri olarak Red Hot Chili Peppers ve Lenny Kravitz tarafından oluşturulan şarkıları kullanmıştı.
Namie Amuro isimli sanatçı daha önceden InuYasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler, One Piece Special – Adventure of Nebulandia, ve Pokemon 2000 – The Movie gibi önemli eserlerin tema şarkılarını sergilediği için Death Note konusunda kendisine güvenebiliriz.
Bu tarz uzun soluklar eserler bir yana kendisinin One Piece,InuYasha ve Nintama Rantora gibi animelerin şarkılarında da parmağı var.

Yeni live-action filmin Ekim ayının 29’unda Japonya’da gösterime girecek.

Yeni filmin hikayesi 2016 yılında siber-terörizm tarafından kuşatılmış , oldukça gelişmiş bir toplumu anlatacak.Elbette ki orjinal seriden ayrı olarak yeni karakterlerde içerecek.
Light’ın mirasına konacak olan Yūki Shien , “L”‘in yerine geçmiş ve onun ismini kullanan yeni bir Ryuzaki karakterine tanık olacağız.Bu iki dahi karakterin savaşı Dünya üzerindeki
altı ölüm defteri ile dahada ilginç bir hal alacak.

Hikayeyi önemli derecede etkileyen “Altı Ölüm Defteri Kuralı” aslen mangada yer almaktaydı.Elbette ki her Shinigami bir ölüm defteri taşıdığı için teknik olarak Dünya’da sadece altı Shinigami bulunabiliyor.Dediğimiz gibi orjinal mangada yer alan bu önemli kural serinin diğer yapımlarında
henüz bahsi bile geçmedi.

İsterseniz yeni filmin karakterlerini tanıtalım.

 

 Yūki Shien rolünde Masaki Suda , Kira’nın ruhunu yaşatan bir siber terorist.

1

Ryūzaki rolünde Sousuke Ikematsuas,L’in ruhunu yaşatan dünyaca ünlü dedektif.

2

 Tsukuru Mishima rolünde Masahiro Higashide , Ölüm defterlerini kovalayan bir dedektif.

3

Sakura Aoi rolünde Rina Kawaei , GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ DEATH NOTE KULLANICISI,insanları gelişi güzel öldüren bir katil,Yagami Light karakterinin tam zıttı.

4

 Shō Nanase rolünde Mina Fujii , Ölüm defterlerini araştırma ekibinden bir dedektif.

5

Kenichi Mikuriya rolünde Eiichiro Funakoshi , Ölüm Defterine sahip bir yüksek mahkeme yargıcı.

6

Misa Amane rolünde Erika Toda  , Kendisi diğer live-actionlarda da aynı role sahipti, tanıdık bir yüz.

7

Ryuk karakterini seslendiren Shidou Nakamura , Kendisi bütün live-action filmlerinde ve animede Ryuk karakterinin seslendiricisi,inanılmaz yetenekli bir sanatçı.

8

Tōta Matsuda rolünde Sota Aoyama , Gene tanıdık bir yüz ve ses. Eski live-action filmlerindeki karakter ve animedeki Matsuda’nın seslendiricisi

9

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments