Yeni yerli arama motoru Yaani tanıtıldı

0
2636

Turkcell’in yerli arama motoru Yaani tanıtıldı.

Yeni yerli arama motoru olan Yaani’yı Turkcell tanıttı. Ana dili türkçe olacak belirlenen arama motoru App Store ve Google Play platformalarından hizmet verecek.

Üzerinde 2,5 yıl çalışılan Yaani’yi Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, düzenlediği basın toplantısıyla tanıtımını yaptı. Arama motoru sıralamada yerel içeriklere önceklik verecek. Ayrıca Yaani sadece mobil cihazlar üzerinden destek vermekte logo olarak da nazar boncuğunu kullanacak.

https://yaani.com.tr/

Turkcell’in kendi sitesindeki tanıtım yazısı:

Yaani Nedir?

Yaani, müşterilerin İnternet’te gezinmelerini ve arama yapmalarını sağlayan yerli arama motorudur. YAANİ ilk olarak yerel içeriklere öncelik verir. YAANİ müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Kullanıcıların internetteki bütün bilgilere erişimesine ve merak edilen tüm sorulara yanıt bulmasını kolaylaştırır. Bunun yanı sıra; Turkcell müşterileri, YAANİ uygulamasını indirdiğinde ve aktif kullanıldığında ÜCRETSİZ data kazanırlar.

Yaani, tüm operatör abonelerinin kullanabilir. Bu uygulamayı tüm Android 4.1, iOS 9 ve üzeri işletim sistemlerine sahip mobil cihaz kullanıcıları indirip kullanabilir.
YAANİ, kullanıcıların sahip olduğu hızlı ve güvenli web gezinme deneyimini, YAANİ’ye özel özelliklerle birleştirmektedir. YAANİ’yi kullanan kullanıcılar önemli buldukları her şeye tek bir yerden erişim sağlayabilecekleri kişiselleştirilmiş bir internet deneyimine sahip olacaklar.

İstediğiniz bilgiyi arayın
Güncel haberleri okuyun
Anında bulunduğunuz lokasyondaki hava durumunu öğrenin
Size yakın restoranları arayın
En yakın sinemada oynayan filmleri ve seansları öğrenin
Aradığınız müziği Fizy’de dinleyin
Favori sitelerinizi kaydedin, arkadaşlarınızla paylaşın.

Ayrıca Turkcell aboneler Yaani’yi kullanarak data kazanırlar

Yaani uygulamasından yapılan aramalar sonucunda gördüğünüz arama sonuçlarını içeren sayfa, Turkcell müşterileri için ücretsizdir. (Müzik ve Haritalar kategorisi hariç)
Turkcell müşterileri Yaani’yi ilk defa telefonlarına yüklediklerinde 1 hafta geçerli 1GB internet paketi hediyesi kazanırlar. Hediyeyi kazanmak için Turkcell data bağlantılarından (LTE – 3G – Edge – GPRS) sadece bir kere uygulamayı kullanmaları gerekmektedir.
Ayrıca Turkcell müşterileri, Yaani İnternet Tarayıcısını ayın en az 10 günü kullanarak, en az 20 arama yaptıkları takdirde, bir hafta geçerli her yerde kullanabilecekleri 1 GB data paketi hediyesi daha kazanırlar.

kaynak: turkcell

Yeni arama moturu olan Yaani’nin ülkemize hayırlı ugurlu olması dileğiyle 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments