Yeni Yu-Gi-Oh! Filminden Detaylar

0
2250

Comic Con Panelinde Yeni Yu-Gi-Oh! Filminden Detaylar

Merakla beklenilen yeni Yu-Gi-Oh! filmine dair geçtiğimiz aralık ayında kısa bir tanıtım videosu yayımlanmış ve filmin vizyon tarihinin 2016 olarak planlandığı açıklanmıştı. Uzun bir süre yeni filmle ilgili herhangi bir detay açıklanmazken Yu-Gi-Oh!’un yaratıcısı Kazuki Takahashi San Diego’da düzenlenen Comic Con paneline katıldı ve yeni film hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

yu-gi-oh-the-dark-side-of-dimensions

En başta belirtmek gerek ki yeni filmin isminin Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions olduğu açıklandı. Filmin Japonya’da 2016 yılında baharda, diğer ülkelerde ise daha sonra vizyona girmesi planlanıyor. Merakla beklenen filmin posteri de nihayet ortaya çıktı.

yu-gi-oh-darkside-dimensions

Filmin resmi posteri

Düzenlenen panelde fotoğraf ve video çekmek ne yazık ki yasaktı ancak panele katılan hayranlar merak edilen önemli detayları Yu-Gi-Oh! severler için paylaşmayı ihmal etmedi.

Panelde yayımlanan ilk videonun insanı heyecanlandıracak türden bir fragman olmadığı belirtiliyor. Yayımlanan fragmanda bir metin halinde Yugioh oyununun geri döndüğü ve yeni bir tehditin ortaya çıkacağı ilan ediliyor. The Millennium Puzzle’da yeni bir düşmandan kesitler; Kaiba ve Yugi’nin yüz yüze geldiği çarpıcı bir sahne; Tea (Anzu Mazaki), Bakura ve Joey’nin (Katsuya Jounouchi) yer aldığı kısa kesitler gösterilirken açılan bir kapıdan çıkan Kaiba’nın Yugi’ye ulaşmak için onu beklediği ifade ediliyor. Fragmanın devamında ise emin olmamakla beraber Yugi ya da Atem’in ışığa doğru yürüdüğü belirtildi.

yu-gi-oh-the-dark-side-of-dimensions

Panelin ardından Takahashi-san filmin çizim detayları hakkında da açıklamalarda bulunmuş. Takahashi-san’ın belirttiğine göre film, orijinal manganın bitişinin ardından 6 ay sonrasını anlattığı için Yugi hayranların alıştığı halinden birazcık daha büyük çizilmiş. Posterde dünyanın tam merkezinde duran Kaiba’nın filmin de odak karakteri olacağı ifade edilmiş.

yu-gi-oh-darkside-dimensions-trailer

Comic-Con panelinde görücüye çıkan posterin ön ve arka yüzü

Bununla birlikte Yugi, Kaiba, Joey ve Tea’nın karakter taslakları hafif yeni tasarımlarla birlikte görücüye çıkmış. Takahashi-san Yugi’nin ve Joey’nin daha büyük göründüğünü ancak bu durumun karakterlerin kişiliklerinde önemli bir değişiklik ortaya çıkarmadığını ifade etmiş. Ekibin bir diğer önemli üyesi Tea’nın da daha büyük ve daha çekici; resmen seviye atladığı ifade edilmiş. Kaiba’nın ise posterden de anlayacağımız üzere yeni bir düello diskine (duel disc) sahip olduğu görülüyor. Nasıl çalıştığını açıklamak epeyce karmaşık olsa da diskin yepyeni bir düello tarzı olduğu söyleniyor.

yu-gi-oh

Takahashi-san filmin düşman karakteri için yeni canavarlar yarattığını ifade ederken hikayenin sevilen klasik canavarlarından Blue Eyes ve Dark Magician gibi bazı canavarları da yeniden tasarladığını ve Blue Eyes’ın bu filmde evrim geçireceğini, yeni bir  Blue Eyes White Dragon’ın ortaya çıkacağını açıklamış.

Öte yandan serinin baş karakterleri için seiyuular da değişmemiş. Buna göre Yugi Muto’yu Shunsuke Kazama ve Seto Kaiba’yı Kenjiro Tsuda seslendirecek. Gelecek yıl 20. yıl dönümünü kutlayacak olan manga bakalım yeni filmi ile yine adından söz ettirebilecek mi?

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments