Yerli Hacker Filmi Tehdit: Siber Çöküş Destek Bekliyor

0
1190

Türk Yapımı Hacker Filmi Geliyor

Senaryosu hazır ve Türk yapımı olan hacker filmi Tehdit: Siber Çöküş vizyona girmesi için Fongogo‘da kampanya ile destek bekliyor. Bilişim ilerledikçe bu işlere insanlarda daha çok merak uyandırmaya başladı. Piyasada bir çok Hacker filmi yer almakta bence bizim ülkemizinde bir Hacker filmi olmalı.

Başlatılan film projesinin tamamlanması için ihtiyaç duyulan bütçe için başlatılan kampanyada bağış miktarına göre filme ait kupa bardak, tişört ve imzalı poster gönderilmektedir .

Tehdit: Siber Çöküş projesine buradan destek olabilirsiniz.

Filmin konusu yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı’nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, birçok şirketle uğraşmakta, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan Başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker’ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.

Projenin fragmanı: 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments