17 Yaşındaki Lise Öğrencisi, Instagram’ı Perişan Etti

0
1128

Instagram

Biliyorsunuz ki Instagram’a sadece mobil cihazlar üzerinden fotoğraflar yüklenebiliyor. Fakat ABD’ninKaliforniya eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde yaşayan 17 yaşındaki öğrenci Caleb Benn, yazdığı bir program sayesinde fotoğraflarınızı kişisel bilgisayarınız üzerinden Instagram’a yüklenmesini sağlıyor.

 

17 Yaşındaki Lise Öğrencisi, Instagram’ı Perişan Etti

4.99 dolar fiyatla kullanıma sunduğu yazılım sayesinde fotoğrafların bilgisayar üzerinden Instagram’a yüklenmesini sağlayan Benn, Instagram yetkililerini de harekete geçirmiş. Bu yazılım sayesinde günde 1000 dolardan fazla para kazanan Benn’le iletişime geçen Instagram yetkilileri, yazılımın Instagram’ın kullanım koşullarının ihlal edildiği gerekçesiyle yeniden düzenlenmesini talep etti. (bu tabi kibarcası, halk dilinde ‘bak akıllı ol, kimle uğraştığını bilmiyorsun sen’ anlamına geliyor)

Instagram yetkililerinin bu talebini geri çeviren Benn’e karşı bir dava açılması bekleniyor. Büyük olasılıkla Instagram bu davayı kazanacaktır ama Benn o zamana kadar belki de hayatı boyunca kazanamayacağı parayı zaten cebine indirmiş olacak.

 

kaynak:webtekno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments