4G İhalesinin İptal Edilmesi Tartışılıyor!

0
870

Herkes 26 Mayıs’taki 4G ihalesini beklerken Gümrük ve Ticaret Bakanı’nın söylediği sözler, 4G ihalesinin iptal edilebileceğini ortaya çıkardı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı’nın sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu belirterek 4G ihalesinin iptalinin tartışıldığını belirtti.

Hatırlayacağınız üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘2 yıl daha bekleyelim, 5G’ye geçeriz’ diyerek 4G’nin gereksiz olduğunu belirtmişti. Biz de bunun sadece bir söylem olarak kalacağını düşünerek 2016 yılının Ocak ayından itibaren bu hizmetin gelmesini beklemeye koyulmuşken Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, durumun hiçte öyle olmadığını gösterdi.

4G ihalesinin şu anda hükümet tarafından değerlendirildiğini söyleyen Canikli, “3G ve 4G arasında büyük bir fark var. Fakat 5G’yi gördükten sonra bu fark detay olarak kalacak” dedi.

4g-ihalesinin-iptal-edilmesi-tartisiliyor-705x290

26 Mayıs tarihinde yapılacak olan ihalenin iptal edilip edilmeyeceğine yönelik sorulan soruyu cevaplayan Canikli, “Şu anda konu tartışılıyor. Biz de değerlendiriyoruz elbette, hükümetimiz de değerlendiriyor. Yakında netleşir” dedi.

 

Kaynak:webtekno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments