24 Nisan, 2024, Çarşamba
Ana SayfaANASAYFAAkagami no Shirayukihime

Akagami no Shirayukihime

Akagami no Shirayukihime

Diğer Adı: Snow White with the Red Hair

Tür: Fantastik, Dram, Tarihi, Romantik, Shoujo

Bölüm Sayısı: 12

Yayımlanma Tarihi: 07.07.2015

Yönetmen: Andou Masahiro

Senaryo: Akao Deko

Orijinal Eser: Akizuki Sorata

Firma/Stüdyo: Bones

Başlıca Seiyuular: Hayami Saori (Shirayuki), Oosaka Ryouta (Zen Wistaria Clarines)

Açılış: Yasashii Kibou – Hayami Saori

Kapanış: Kizuna ni Nosete – eyelis

LUa8zZI

Hikaye, Shirayuki (Snow White / Pamuk Prenses) isimli kızın ormanda şifalı otları toplama sahnesiyle başlar. Kıpkırmızı ve uzun saçlara sahip olan Shirayuki şehirde, ailesinden kalan küçük bir aktarda şifalı otlar ile ilaçlar hazırlayarak halka yardımcı olur. Nadir rastlanan ve kırmızı elmanın parlaklığına benzetilen saçları Shirayuki’nin en ilgi çekici tarafıdır. Hatta bu ilgi o kadar dillere yayılmıştır ki ülkenin prensinin bile kulağına gider. Kendine yeni eğlenceler arayan, egosu yüksek olan Prens Raj, eşine nadir rastlanan bu kızı kendisi için ister ve bir haberciyle Shirayuki’ye bu isteğini daha doğrusu emrini iletir. Kendi halinde yaşayan ve zamanının çoğunu ormanda geçiren Shirayuki’nin ise prensin cariyesi olmaya hiç niyeti yoktur.

6orU8NQ

Shirayuki, çok sevdiği hayatından geriye kırmızı saçlarını bırakarak şehri terk eder. Ülkenin birinci prensi olan Raj’ın egemenliğinden kurtulmak için bir sonraki krallığın sınırını geçmeye karar verir. Shirayuki’nin kendi başına çıktığı yolda Zen ile karşılaşmasıyla kaderi değişir. Bir kaza sonucu karşılaşan Zen ve Shirayuki kısa zamanda aralarında güven ve birbirini koruma duygusunu geliştirirler. Shirayuki ise artık özgür olduğunu düşünürken Prens Raj’ın henüz pes etmeye niyetli olmadığının farkına varır. Shirayuki için gönderilen zehirli elmaları Zen’in yemesiyle birlikte Shirayuki, Zen ve Zen’in korumaları olan Kiki ve Mitsuhide panzehiri almak için Prens Raj’ın olduğu yere gitmesiyle gerçek ortaya çıkar. Tanbarun’un birinci prensi olan Raj aslında Clarines ülkesinin ikinci prensi olan Zen Wistaria’yı zehirlemiştir. Durumun politik bir soruna dönüşmemesi için bir anlaşma yaparlar ve Prens Raj, Shirayuki’den vazgeçer. Bu sayede tamamen özgür olan Shirayuki’ye Zen, kendi kaderini kendisinin yazması gerektiği söyler ve bir teklif yapar. Shirayuki artık Zen’in koruması altında sarayda şifacılık işine devam edecektir. Kaderin kırmızı ipliği gibi Shirayuki’nin kırmızı saçları Zen ile karşılaşmasına sebep olarak ikilinin kaderini değiştirir.

mDuaqCw

Muazzam bir orman manzarasıyla başlayan seri, müziklerin de etkisiyle tam bir Disney atmosferi yaratıyor. Animasyonları gerçekten çok güzel ve göz alıcı. Sevdiğim bir manga serisi olan Akagami’yi Bones stüdyosu ile görmek animeye olan ilgimi daha da arttırdı. Özellikle bölüm içi müzikleri başta olmak üzere serinin tüm müzikleri hikaye ile uyumlu olarak ilerliyor. Dediğim gibi tam bir masalsı ortam mevcut.

r4gW17H

Akizuki Sorata tarafından 2006 yılında başlanan Akagami no Shirayuki-hime mangası kısa zamanda shoujo mangalar arasında popüler olmuştur. 2015 yaz sezonu için 12 bölüm yayımlayacak olan Akagami’nin 2016 yılı için ikinci sezonuna şimdiden yeşil ışık yakılmış durumda.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ MAKALELER

Popüler Yazılar

En Çok Yorum Alanlar

Son Yorumlar