AMD, 7000 Serisi APU’larını ve Radeon Grafik Kartı Ürünlerini Tanıttı

0
1094

AMD’nin en güncel APU ve GPU teknolojileri oldukça iddialı

AMD, Finansal Analist Günü’nde 2015 yılının güçlü ürün dizileri olarak yeni 7000 Serisi Hızlandırılmış İşlem Birimlerini (APU), AMD Radeon™ 300, M300 Serisi Ekran Kartlarını ve AMD A-Serisi masaüstü APU güncellemelerini tanıttı.

33

Konu ile ilgili konuşan AMD Başkan Yardımcısı ve Program ve Grafik İşleri Departmanı Genel Müdürü Matt Skynner, “Sunmuş olduğumuz en yeni APU ve GPU teknolojilerinin, bu yıl teknoloji hayranları ve oyun severlerden tüm tüketicilere kadar herkese sunacağı farklı deneyimler konusunda çok heyecanlıyız. AMD’nin grafik ve işletim performanslarına vermiş olduğu önem, kullanıcılara üstün bir oyun deneyimi ve yüksek kalitede eğlence anlayışının yanı sıra, yenilikçi işlem özellikleri de sağlayan 7000 Serisi APU’larında ve Radeon™ 300 Serisi ekran kartlarında açıkça görülüyor” dedi.

40

AMD Ürün Güncellemeleri:

Yeni AMD 7000 Serisi APU’lar: 2015 AMD Mobil APU ailesinin yol haritasındaki “Carrizo” platformunun bir parçası olarak ve “Carrizo-L” kod adıyla duyurulan yonga üstü sistem (SoC)  7000 Serisi APU’ları, sahip olduğu üstün özellikler sayesinde kullanıcıların çalışma, oyun oynama ve eğlenme şeklini iyileştirecek yenilikçi bir işlem deneyimi sunuyor. Bu yeni APU’lar, üstün güç tüketimi verimliliği sağlayan bir CPU’yu; gelişmiş bir GPU’yu; AMD Güvenlikli İşlemci’yi ve sistem I/O’sunu tek bir enerji tasarruflu yonga içinde toplayarak pil ömrünün uzamasına ve kesintisiz görüntü akışına olanak veriyor.

41

Yeni AMD 7000 Serisi işlemcileri ile donatılmış dizüstü ve All-in-One bilgisayarlar, tüketicilere sınıfının en iyisi oyun anlayışı ve eğlence deneyimi sunuyor. Microsoft® DirectX® 12 ve yine Microsoft tarafından yakın bir gelecekte piyasaya sürülecek olan Windows® 10 işletim sistemini de destekleyen AMD 7000 Serisi APU’lar kullanıcıların bekledikleri deneyimin yanı sıra işlemciye entegre edilmiş bir güvenlik koruması da sağlıyor.

·OEM dizüstü bilgisayarlar için AMD Radeon™ M300 Serisi Grafik Kartları: AMD, birçok farklı dizüstü bilgisayar modeli için harici grafik kartı ile üstün performans sağlayan AMD Radeon™ M300 mobil grafik işleme birimleri (GPU) serisini pazara sundu. Ödüllü AMD Graphics Core Next (GCN) mimarisinden yola çıkarak tasarlanan AMD Radeon™ M300 serisi grafik kartları, üstün oyun ve bilgisayar performansı için Direct X® 12’e tam destek sağlarken, AMD Enduro™ Teknolojisi kullanarak akıllı güç kullanımına imkan veriyor.

36

·OEM masaüstü bilgisayarlar için AMD Radeon™ 300 Serisi Grafik Kartları: AMD, yalnızca OEM’ler tarafından temin edilebilen AMD Radeon™ 300 Serisi masaüstü grafik kartlarını da duyurdu. AMD Radeon™ 300 Serisi GPU’lar, AMD’nin DirectX® 12 için tam destek sağlayan devrim niteliğindeki GCN mimarisi temel alınarak geliştirildi. Yeni Windows® 10 platformunda mükemmel bir deneyim sağlayacak olan ürün ailesi, aynı zamanda AMD’nin günlük masaüstü kullanıcıları için sorunsuz ve yüksek kaliteli ekran kartı çözümleri sunmaya yönelik anlayışını da gözler önüne seriyor.

·AMD A-Serisi Masaüstü APU güncellemesi: AMD’nin A-Serisi masaüstü APU ürünleri 10 Mayıs’tan itibaren önerilen satış fiyatları ile yeni satış noktalarında yerini almaya başlayıp, son kullanıcılar için daha önce görülmemiş yepyeni özellikler ve avantajlar sunacak. AMD A-Serisi Masaüstü APU’ları artık Multiengine ve Multiadapter özelliklerine sahip olmanın yanı sıra Windows® 10 ile de uyumlu olacak. Halihazırda AMD Freesync™, AMD Mantle; ve OpenCL™ 2.0 uygulamaları ve OpenGL 4.4 tarafından olanak sağlanan Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) özellikleri olan heterojen kuyruklama (hQ) ve heterojen Birleşik Bellek Erişimi (hUMA) için destek sunan AMD A-Serisi APU’ları, popüler oyunlar ve ana akım performans uygulamaları konularında kullanıcılar için daha değerli bir hizmet sunmaya hazır görünüyor.

 

Kaynak:merlininkazani

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments