Dies irae Anime Projesi İçin Kampanya

0
1220

Dies irae Anime Projesi İçin Kampanya Nasıl Sonuçlanacak?

dies-irae

Anime Projesi Tanıtım Görseli

Mahşer günü (day of judgement) anlamına gelen Dies irae isimli, 2008 Bishoujo Oyun Ödülleri ile 2010 Moe Oyun Ödülleri’nden etkileyici müzikleri sayesinde eli boş dönmeyen yetişkin türündeki görsel roman serisi için geçtiğimiz günlerde internet üzerinden herkese açık bağış platformu sistemiyle ilerleyecek bir kampanya başlatıldı. Kampanyayı başlatan serinin yapım şirketi Light, sevilen görsel romanı bir anime projesiyle taçlandırmayı amaçlıyordu ve bunun için 8 Temmuz 2015’e kadar toplanması gereken 30 milyon yenlik bir hedef bütçe belirledi. Bunun yanında projenin tanıtımı için yapımcı Hattori Michichi, yazar Masada Takashi ve şarkıcı Ayumi 9 Mayıs’ta NicoNico yayınları gerçekleştirdi.  Yayınlarda ise anime için yapılan bir tanıtım videosuyla 6.000 yen üstü miktarlarda bağış yapan destekçilere verilecek hediye tişörtlerin tasarımına da yer verildi.

dies-irae (1)

dies-irae (2)

Dies irae Also sprach Zarathustra, Dies irae ~Acta est Fabula~, Dies irae ~Amantes amentes~ şeklinde birbirini takip eden seride hikaye, İkinci Dünya Savaşı atmosferinden payını almış. 1945 yılında Sovyetler Birliğ’nin Berlin’e girmesiyle, büyücüler ve tehlikeli çılgın insanların bir arada olduğu Nazi iktidarına sadık gizli bir grup korkunç bir ritüeli gerçekleştirmek için toplanmışır. Dibe vurmuş kaderlerini tersine çevirmek için Longinus Dreizehn Orden’ı yani 13 Kutsal Süvari’yi diriltmeyi amaçlayan ve savaşta verilen sayısız kaybın emellerine ulaşmaları için tam yerinde bir kurban olduğunu düşünen bu grup savaştan sonra ortadan kaybolmuştur ve ritüelleri kendine sadece kulaktan kulağa dolaşan hikayelerde yer bulmuştur. Denilene göre insan suretindeki şeytanlar, Longinus Dreizehn Orden geri gelecektir ve o gün dünyanın sonu olacaktır.

İkinci Dünya Savaşı’nın sona erişi ve Nazi Almanyası’nın çöküşü ardından 60 yıl sonra Japonya’ya gelindiğindeyse baş karakter Fujii Ren, ihanetine uğradığı en yakın arkadaşı Shiro ile girdiği kavga sonucu yattığı psikiyatri hastanesinden 2 aylık tedavi sonucu taburcu olmuştur. Ancak sürekli gördüğü kabuslar ona bir şekilde Longinus Dreizehn Orden’u ve grubun Nazilerle ilişkisini işaret etmektedir. Hayatını yeniden inşa etmek isteyen Ren kaos kapısına kadar geldiğinde onun için önemli olanı korumak için düşmanlarıyla aynı olan gücüyle onlara dur demek zorundadır.

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments