Amerika hedefli Twitter, PS Network, CNN ve bir çok site DDoS saldırısı altında

0
939

Amerika’da kırmızı alarm durmuyor siber saldırı devam ediyor.

Popüler sitelere erişim sıkıntısı yaşanmakta ve 33 site bu durumdan etkilenmiş halde. Ayrıca Amerika hedefli sitelere büyük bir DDoS saldırısı olduğu açıklandı. Amerika’ya yapılan DDoS saldırısı FBI’ı kırmızı alarma geçirdi. Siber saldırıyı gerçekleştiren kim olduğu bilinmemekte üstelik hiçbir hacker grubu da saldırıyı üstlenmedi. Saldırılar her geçen süre zarfında daha da çok artmaktaydı.

Saldırıdan etkilenen popüler siteler:

Playstation Network, Twitter, CNN, PayPal, HBONow, iHeart, Big Cartel, Wired, People, Urban Dictionary, The Verge, Reddit, Starbucks, Spotify, Yammer, Storify, Okta, Esty, Box, Wix, Squarespace, Zoho, Github, Cleveland, Basecamp, ActBlue, Zendesk, Intercom, Twillo, Pinterest, Imgur EA Games, Origin, Steam, WhatsApp ve Grubhub.

Saldırının yoğun olduğu bölge koyu renkte gözükmekte:

abd-ddos

Daha sonra borsa yedeklemesini yapan şirketlerin verileri kayboldu ayrıca 7 milyar dolar zarar verirken ülke genelinde internet bağlantısı kesildi. DDoS saldırıları EA Games, Origin ve Valve’nin Steam oyun platformu ayrıca WhatsApp’da sıçradı. Bununla birlikte ABD devletine ait bazı devlet siteleri de saldırıdan etkilendi.

Tahminen 14 milyondan fazla IP’den ABD’ye saldırı gerçekleştiriliyor. Genel dünya çapındaki ağa saldırı düzenlendiğinden bundan bizde etkilenmekteyiz ve internette yavaşlamakta.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments