Angel Beats! – 1st Beat Oyununun Çıkış Tarihi

0
961

Angel Beats! – 1st Beat Oyununun Çıkış Tarihi Ertelendi

 

Geçtiğimiz sene aralık ayında Aniplex ve Key tarafından gerçekleştirilen konferansta Angel Beats! ile ilgili duyurulanlardan biri de “Angel Beats! – 1st Beat” isimli PC’ye gelecek olan visual novel’ın çıkış tarihiydi. Yapılan açıklama visual novel’ın 29 Mayıs 2015’te çıkacağı yönündeydi. Bu ayın başlarında paylaşılan ve Lia’nın “Heartily Song” isimli tema parçasını içeren visual novel’ın açılış videosu da bu açıklamayı destekler nitelikteydi.

angel-beats-1st-beat

  • Bu ayın başlarında paylaşılan oyunun açılış videosu:


Ancak Visual Art’s/Key tarafından 23 Nisan günü aynı video güncellenerek tekrar paylaşıldı. Videoda güncellenen şey ise Angel Beats! – 1st Beat’in çıkışının 26 Haziran 2015 tarihine ertelendiğiydi.

2009 yılında Jun Maeda’ya ait bir light novel olarak yola çıkıp daha sonra manga ve anime olarak yoluna devam eden Angel Beats!’e bir visual novel geleceği 2013 yılında onaylanmıştı ancak proje birkaç kez ertelenmişti. Yukarıda da değindiğim üzere geçen sene aralık ayında gerçekleşen konferanstaduyurulan birkaç projeye ek olarak nihayet Angel Beats! – 1st Beat’in de çıkış tarihi duyurulmuştu. Yapılan bu güncellemeyle 26 Haziran 2015’te çıkacak olan oyunun senaryosu ve dizaynı Jun Maeda’ya ait. Leo Kashida ve Kai de senaryodan sorumlu isimlerden. Na-Ga ise orijinal karakter tasarımlarıyla karşımıza çıkacak. Angel Beats! – 1st Beat 6 cilttlik serinin ilk cildi olacak ve Iwasawa, Matsushita ile Yui’ye odaklanacak.

Son olarak, yine aralıktaki konferansta açıklanan projelerden Angel Beats!’e ait 13 anime bölümünün ve “Stairway to Heaven” isimli ilk özel bölümün yanı sıra “Hell’s Kitchen” isimli yepyeni bir özel bölüm içerecek olan Blu-Ray seti de 24 Haziran’da piyasaya sürülecek.

 

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments