Apple Watch’ın Alınması ve Alınmaması İçin 5’er Neden

0
1386

Apple Watch bu cuma (yarın) itibariyle 349 dolardan Amerika’da ön siparişe açılıyor. Bu nedenle son birkaç gündür Apple reklamlarını hızlandırdı ve önde gelen yabancı kaynaklı teknoloji siteleri tek tek Apple Watch incelemelerini paylaşmaya başladı. Ülkemizde de önümüzdeki aylarda satışa çıkmasını beklediğimiz saati neden almamız ve neden almamamız gerektiği hakkında sizlere 10 tane neden sunduk. İlk önce neden Apple Watch almamız gerekli sorusuna cevap arayacağız daha sonra ise neden almamamız gerektiği hakkında nedenler sunacağız.
705x290 (3)

Neden Apple Watch almalıyız?

 

 ​1-Apple Watch’ın güzel olduğunu düşünüyorsan:

Apple’ın, bu saatle birlikte oluşturduğu şey kesinlikle bağımsız ve eşsiz. Apple Watch, her yerde size bilgiyi iletebilen, ekrana sahip olan bir obje. Eğer saatin mekanizmasını beğendiyseniz, kordonlarıylabirlikte ne kadar farklı ve hoş durduğunu görebiliyorsunuzdur. Böyle bir tasarımın dolabınızda yer almasını istiyorsanız zaten onca özellikle birlikte saati almaktan başka bir çareniz kalmaz.

 2-Eğer iPhone 6 Plus sahibi iseniz:


Eğer telefonunuzu durmadan cebinizden çıkarmak zorunda kalıyorsanız ve ebatları iPhone 6 Plus gibi devasa bir telefon ise, Apple Watch sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Apple Watch’ın küçük ekranında bildirimleri takip etmek oldukça zevkli olacak gibi duruyor. Bunun dışında iPhone 6 Plus kesinlikle bir elle kullanabileceğiniz telefon değil. Apple Watch, telefonunuza gerçekten ihtiyacınız olduğu ana kadar onu cebinizde tutmaya niyetli gibi gözüküyor.

 3-Eğer kullandığınız cihazları geliştirmek isteyen insanlardansanız:

Bloomberg’ten Josh Topolsky, Apple Watch’ın telefonunuzdaki eklentiler ve bildirim merkezini geliştirdiğinden bahsediyor. Eğer uzun zamandır iPhone kullanıcısı iseniz iOS’un klasikliğinden sıkılmış olabilirsiniz. Bu nedenle Apple Watch kesinlikle size farklılık yaratacaktır.

 4-Yaptığınız egzersizleri takip etmek istiyorsanız:

Eğer gerçektende spor yapmak istiyorsanız ve bir türlü yapamıyorsanız Apple Watch’ın içinde bulunanFitness uygulaması sayesinde bu tabunuzu yenebilirsiniz. Gerçektende verimli bir tasarımı olan bu uygulama sayesinde vücudunuzu çok daha iyi tanıyabilir ve bununla birlikte spor yapmaya başlayabilirsiniz.

 5-Eğer hayatı iki kişilik yaşayanlardansanız:

Apple Watch sunulduğunda hepimizin gördüğü ve insanı gerçektende heycanlandıran bazı özellikler vardı. (Ne kadar gerekli oldukları tartışılır) Özellikle iki Apple Watch arasındaki iletişim ağı birçok kişiyi şaşırttı. Karşınızdaki insana titreşimler, kalp atışları ve çizimler gönderebiliyordunuz. Haliyle bunu yapmak için 2 adet Apple Watch’a ihtiyacınız var demektir: Bir tanesi size, diğeri arkadaşınıza ya da sevdiğiniz insana.

Neden Apple Watch Almamalıyız?

 

 1-Eğer iPhone’unuz yoksa:

Apple Watch’ı kullanmak için bir adet üst model iPhone’a ihtiyacınız var. Cihaz gerçekten çok hoş olsa da hali hazırda saati destekleyen bir iPhone’unuz yoksa yeni bir iPhone almak gereksiz olabilir. ( İlk önce bir iPhone alın da saat işini daha sonra halledersiniz )

 2- Eğer sizin iPhone’unuz var ama arkadaşlarınızın yoksa:

Apple Watch’ı güzel kılan özelliklerden birkaçını ( kalpatışı gönderme, titreşim gönderme) sadece bir başka Apple Watch ile kullanabiliyoruz. Eğer yakın arkadaşlarınızda iPhone yoksa ( Bu demek oluyor ki Apple Watch’da yok ) boşu boşuna paranızı harcayıp Apple Watch almayın, alırsanız da tek başınıza biraz sıkılabilirsiniz.

 3-Eğer Apple Pay sizin için bir şey ifade etmiyorsa:

Apple Watch sayesinde saati kullanarak ödeme yapabiliyoruz. Apple Pay ülkemize gelmedi bile yani bir şey ifade etse bile şu an için bu özelliğini kullanamayacaksınız. Bu özellik Apple Watch’ın yurtdışında en çok sevilen özelliklerinden biriydi.

 4-Eğer saat takmayı seviyorsanız:


Apple Watch kesinlikle sadece bir saat değil. Eğer sadece ben saatleri severim ve param da var diyorsanız boşuna heveslenmeyin, Apple Watch isteklerinizi karşılamayabilir. Sadece saat sevenlerin sevebileceği bir cihaz değil.

 5-Eğer teknolojiye sabrınız yoksa:

Eğer Apple Watch’ın incelemelerini izlediyseniz, saatin biraz miskin olduğunu görebilirsiniz. İlk iPhone’u şu an kolumuzda kullanmak gibi bir şey. Ne kadar tasarımı ve yazılımı ile ön plana çıksa da saat bazen yavaş kalabiliyor.

Sonuç olarak bir şeyler söylemek gerekirse, her Apple ürününde olduğu gibi Apple Watch’ı da almamıza gerek yok ama büyük ihtimalle almak isteyeceğiz.

 

Kaynak:webtekno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments