Galaxy Note 5’in Ekranı Rekor PPI Yoğunluğunda Olacak

0
1097

 

Analist Günleri’nde paylaşılan görselde Samsung, 2160 x 3840 çözünürlükte Ultra HD Super AMOLEDekranı doğrulamış oldu. Samsung çalışanları, geçen yılki Semiconductor (yarı idareci) ve Ekran Teknolojisi Atölyesi’nde boru hattı görünümündeki yüksek çözünürlüklü UHD ekranla ilgili bazı söylemlerde bulunmuşlardı. ‘Elmas piksel’ adı verilen bu çözünürlük, normal standartlarda olmayan çözünürlükteki ekranlar için kullanılan havalı bir terim olarak geçiyor.
galaxy-note-5-in-ekrani-rekor-ppi-yogunlugunda-olacak-705x290
Samsung’un Galaxy Note 5 için UHD Super AMOLED ekran çözünürlüğünde ve rekor sayılacak 762 ppiyoğunluğunda ekran kullanması bekleniyor. Eylül ayında gerçekleştirilecek IFA 2015 Fuarı’nda tanıtılacak olan olan Galaxy Note 5’in ekran üretimi ise Ağustos ayından itibaren başlayacak.

Samsung_Analyst_Day_8_UHD_smartphones

Galaxy Note 5’in standart ve diyagonal yapıda iki versiyonunun olacağı söyleniyor. Birinin ekranı 762 ppi, diğeri ise 748 ppi yoğunluğunda olacak. Ayrıca ekranlarının boyutları da farklı olacak. Buna göre 762 ppi yoğunluğunda ekrana sahip cihaz 5.89 inç, diğerinin ise 5.78 inç olması bekleniyor.

 

Kaynak:webtekno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments