BPO İzleme Grubu Anime İçeriği Hakkında Şikayetler Aldı

0
874

Japon medya izleme grubu Yayıncılık Etik ve Program Geliştirme Örgütü (BPO)   anime içeriği hakkında çeşitli şikayetler de dahil olmak üzere, Temmuz ayı boyunca alınan yorumlar. Şikayetler anime içeriğini açıklamaya rağmen, anime başlıkları daha yayınlanmış değil.

Bir şikayet ise şu şekilde, ses değişiklik kullanır iken, genital için kaba bir kelime olarak tanınabilir bir çizgi var, bir gece yarısı anime ifade eder. Aynı zamanda “cinsel anlaşılacağı bir jest kullanıyor.” Yorum çocukların bile ifadelerin ne anlama geldiğini tahmin edebilir, çünkü  çok ileri gidiyor diyor.

shimoneta

Anime SHIMONETA: Kirli Şakalar kavramı var olmayan bir Boring Dünya, Temmuz ayında Japonya’da gece geç saatlerde televizyonda prömiyeri, genital için sansürlü kelime yanı sıra açıklanan jestlerini kullanıyor.

Başka bir şikayet mayolu kızlar özellikli çocuk anime sonunu gösterdi. Yorumcu bu çocuk karikatür “gereksiz” olduğunu ve “Birçok çocuk yırtıcılar olduğu gibi, dikkate yoksun.”

2015 ikinci bitiş dizisi PriPara anime mayolu plajda kızların sahneleri içeriyordu.

BPO da popüler çocuk anime karakterleri kullanılan bir piyango reklamı hakkında şikayette aldı.Şikayetinde izleyici onlar piyango bileti satıcıları çocuk karakterleri kullanımı gerekmediğine inanmıyorum diye belirtti.

Popüler çocuk anime karakterleri Chibi Maruko-chan “tanıtımı için bir ticari ortaya attı Chibi Maruko-chan Scratch” piyango bileti.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments