Japon Yazardan L’e Eleştiri

0
2447

Japon Yazardan L’e Eleştiri Geldi

Japon yazar Wakako Takō, Death Note’un dizi uyarlamasıyla ilgili görüşlerinden bahsetti. Özellikle de meşhur dahi dedektif L ile ilgili bazı yorumlarda bulundu.

1438891643-japon-yazardan-l-e-elestiri-1

5 Temmuz’da yayımlanmaya başlayan dizinin başrollerinde Yagami Light rolüyle Kubota Masataka ve L rolüyle Yamazaki Kento bulunuyor. Birinci bölümü Kanto Bölgesi’nde %16.9’luk yüksek bir reyting alan dizinin reytingleri her hafta düşmeye başladı. İkinci bölüm %12.3 reyting alırken üçüncü bölüm %8.7’yi gördü. Dördüncü bölümde biraz toparlanıp %10.6’ya çıkan dizi beşinci bölümünde en düşük reyting seviyesine düşerek %8.2’de kaldı. Bu düşüşün ardındaki nedenler konuşulurken bir eleştiri de yazar Takō Wakako’dan geldi. Yazar L’yi canlandıran Yamazaki’nin oyunculuğundan çok etkilenmediğini belirtti ve şunları ekledi:

“Filmlerde L’yi oynayan Matsuyama Ken’ichi, oyunculuk olarak çok akılda kalıcı bir iş çıkartmıştı. Ancak Yamazaki’nin oyunculuğu şu ana kadar gördüğüm kadarıyla sönük kalmış durumda. Bugünkü o görsel efektler bile yüzündeki o yapmacık ifadeyi kurtarmaya yetmemiş.”

1438891648-yamazaki-kento

L karakterini canlandıran Yamazaki Kento

1438891958-japon-yazardan-l-e-elestiri-3

Yamazaki’nin canlandırdığı L.

Öte yandan Takō, Light’ı oynayan Kubota hakkında çok olumlu yorumlarda bulundu. “Bu dizi ile ilgili büyük beklentilerim yoktu ancak bir şans verip izledim. Kubota bu zor rolde -gittikçe katile dönüşen sıradan bir genç- gayet başarılı bir oyunculuk çıkarmış.”

1438891959-kubota-masataka

Kira rolüyle izlediğimiz Kubota Masataka

1438891655-japon-yazardan-l-e-elestiri-5

Dizideki Kira oyunculuğundan bir kare.

Dizi her pazar akşamı saat 10:30’da Japonya’nın NTV Kanalı’nda yayımlanıyor.

Live action filmlerinde L’yi oynayan Matsuyama Ken’ichi, son olarak yazar Takō’nun övgülerini alan “Dokonjo Gaeru”nun live action uyarlamasında oynamıştı.

“Taisetsunakoto wa Min’na Asadora ga Oshiete Kureta” kitabının da yazarı olan Takō, “Excite! Japan”de devamlı olarak köşe yazıları yazıyor.

Peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Diziyi izleyen okuyucularımız sizce bu düşüşün sebebi ne olabilir?

 

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments