Stephen Hawking, 100 yıl içinde robotlar dünyayı ele geçirebilir.

0
2473

Eğer başlık kötü adam düşünce ise Avengers: Ultron Yaş gezegendeki en büyük beyinleri biri robot devralma önümüzdeki yüzyılda muhtemel olduğunu düşünüyor.

Ünlü fizikçi Stephen Hawking 1927 beri o bir robot ile bir film izledim herkes tarafından tutulan korkuları Londra Zeitgeist 2015 konferansında ortaya çıktı ve”Bilgisayarlar önümüzdeki 100 yıl içinde bazı AI ile insanları geçeceği tahmin ediliyor . Bu olduğu zaman, bilgisayarlar bizim ile uyumlu hedefleri var mı emin olmak gerekir. “

i-robot-590x325

Buradaki temel fikir, daha da önemlisi, bizden daha akıllı ve  bir kez olsun, tamamen bize aşarak onları tutmak için ne de onlar bizden daha akıllı olduğunu anlayabiliyoruz. Bu gelen bilim kurgu filimler  var I, Robot ve Terminator ve Matrix sayılabilir.

Hawking yapılan Geçen yıl benzer bir yorum da bilim adamları daha gelişmiş AI genel insanlık için ne anlama gelebileceği içine yeterince araştırma koyarak görünmüyor . “Oluşturarak AI Başarı insanlık tarihindeki en büyük olay olurdu” diye yazdı. Biz riskleri önlem almadığımız sürece “Ne yazık ki, o da, son olabilir.

term-590x330

“Out-manipüle insan liderleri ve hatta anlayamıyorum silah geliştirme Bir finansal piyasaların outsmarting bu teknolojiyi hayal edebiliyorum dışarı icat insan araştırmacılar,” diye devam etti. “AI kısa vadeli etkisi onu kimin kontrol ettiğine bağlıdır  oysa, uzun vadeli etkisi tüm kontrol edilebilirliğine bağlıdır.”

Umarım Hawking bu olası sorunları dikkate katılan fazla bilim adamları bazı sorunlara dikkat çekmek ve mümkün olacak.Siri, parolalarınızı öğrendim Robot Bank & Trust para transfer ve ardından her şeyi ama telefon faturası ödemek için o parayı kullanılan eğer bir toplam bummer olurdu.

 

Kaynak:geek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments