USB Tip-C çevre birimleri yolda, ve depolama aygıtları kadar ilk olan

0
1066

Apple’ın son MacBook ve Google’ın yeni Chromebook sadece dışarı ve yeni USB Tip-C konektör özellikli, biz arabirimini kullanan çevre birimleri için uyanık konum ve depolama aygıtları kapısının dışında ilk görünmektedir.

Tip-C konnektör dizüstü şarj etmek için kullanılabilir, çünkü sonuçta hantal güç adaptörleri taşımak için uzak ihtiyacı ile yapabilirsiniz. Eski USB teknolojisi gibi, Tip-C de monitör, harici depolama sürücüleri, yazıcılar, kameralar ve diğer çevre birimleri bağlamak olacaktır. Sistemin biri güzellik kablosunun her iki ucunda aynı konnektör vardır ve yan yukarı veya aşağı hangi bir endişe olmadan liman içine sokulabilir olmasıdır.

Depolama cihazları sonunda, 10Gbps de (saniyede bit) veri aktarımı USB 3.0 o iki katına hangi Type-C USB 3.1 protokolü yararlanacaktır. Fakat ilk çevre birimleri, biz destek yalnızca USB 3.0 hızları görüyoruz.

usb-c-lacie-porsche-mobile-design-usb-type-c-portable-storage-device-100575928-large

 

Lacie depolama sürücüleri

Mac kullanıcıları arasında iyi bilinen LaCie, yeni açıkladı Porsche Mobil Tasarımtaşınabilir sürücüler. sürücüler Apple’ın yeni 12-inç MacBook ile çalışmak üzere tasarlanmış ve aynı zamanda Mac OS Time Machine yedekleme yazılımı ile uyumludur.

sürücüler de geleneksel Tip-A USB Tip-C konektörü yoksa mevcut Mac’ler ile uyumluluğu sağlamak için 3.0 bağlantı noktası var. taşınabilir sürücüler sonraki çeyrek gemi ve 500GB, 1TB ve 2GB kapasitelerde satışa sunulacak. LaCie hemen fiyatlandırma vermedi.

Biz davayı takip ve USB Tip-Cl taşınabilir sabit diskler ve SSD’ler serbest bırakmak için taşınabilir depolama şirketleri Samsung, Seagate, Toshiba ve Western Digital bekliyoruz.

Emtec Flash sürücüler

Emtec Tipi C ve A-Tipi konnektörleri ile Duo USB-C 16GB, 32GB ve 64GB flaş sürücüler duyurdu. Apple’ın MacBook ötesinde, flash sürücüler, Nokia N1 tablet ile kullanılabilen ve Tip-C portları ile sadece diğer cihazlar Google’ın Chromebook Pixel,. Duo USB-C sürücüler saniyede 110 megabayt okuma hızlarına ve ezici değildir saniyede 20 megabayt, yazma hızı, ancak diğer USB 3.0 flash sürücüler hızları doğrultusunda sağlarlar. Emtec ikinci çeyreğinde kargoya sürücüler için fiyatlandırma vermedi.

usb-c-sandisk-dual-drive-type-c-100575926-large

 

SanDisk’in 32GB flash sürücü

USB Tip-A ve Tip-C portları ile bir başka 32GB flash sürücü oldu duyurdu SanDisk tarafından. Dual Drive C Tipi PC ve Mac içine bağlayacak. SanDisk yılın ikinci yarısında kargoya ürün için bir fiyat vermedi.

Apple’ın kablolar

Onun 12-inç MacBook ilk kez USB Tip-C Apple’ın tanıtımı, kullanıcıların dizüstü Apple’ın iPad, iPhone ve diğer mevcut çevre birimleri bağlamak, böylece kabloları yükseltmek için çabalıyorlar olacaktır. Apple bir satış 19 $, iki metrelik USB dönüştürücü bir standart USB Tip C uzatma ve şarj kablosu 29 $ için, ve bir USB Tip C güç adaptörü 49 $ için. Aynı zamanda oluyor satan çok yeni MacBook aynı anda 1080p HDMI ekran, USB 3.0 cihaz ve şarj kablosu, bir USB Tip C bağlayabilirsiniz bir 79 $ USB Tip C Dijital AV Adaptörü Multiport. 79 $ için bir satın alabilirsiniz USB VGA Multiport Adaptörü Dijital AV adaptörü benzer, ancak bir VGA portu yerine HDMI portu ile.

Apple şimdi USB 2.0 dönüştürücü bir Yıldırım satıyor, bu yüzden gelecekte iPhone’lar ve iPad’ler bağlamak için Yıldırım dönüştürücü bir USB Tip-C sunabilir mümkün.

Ucuz kablolar

Amazon bir avuç satan ucuz yeni bilgisayarlarda bağlantı noktalarını-C Tip mevcut çevre birimlerini bağlamak yardımcı olabilir dönüştürücüler,-A Tipi USB Tip-C. en pahalı kabloAukey 21,99 $ fiyatlı ve ucuz tarafından 7,88 $ fiyatlı Chenyang .

usb-c-asus-rampage-motherboard-100575925-large

Masaüstü için C Tipi

USB portları C Tipi desteği ile anakartlar için size yol açabilecek online perakendecisi siteleri ovma, bir masaüstü inşa ediyorsanız. Bu C Tipi bağlantı noktaları USB 3.1 yeni protokolünü destekleyen ve 10Gbps varan hızlarda veri taşıma kapasitesine sahiptir.Oyun masaüstü için ASUSTeK Rampage Extreme V kurulları olan satan bir okkalı 519 $ için, ama daha yeni DDR4 bellek ve en yeni Intel işlemcileri destekler. Eski DDR3 bellek ve 3.1 portları USB Diğer Asus anakartlar arasında değişen fiyatlarla satılıyor 159 $ için259 $ . MSI aynı zamanda bir getiren anakartlarda bir dizi C tipi konnektörlerini.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments