Working!!!

0
1893

Working!!!

3. Sezon

Diğer İsmi: Wagnaria!!

Tür: Komedi, Günlük Hayat, Seinen

Yayımlanma Tarihi: 05.07.2015

Bölüm Sayısı: 13

Yönetmen: Hiraike Yoshimasa

Orijinal Eser: Takatsu Karino

Firma/Stüdyo: A-1 Pictures

Başlıca Seiyuular: Fukuyama Jun (Takanashi Souta), Asumi Kana (Taneshima Popura), Ono Daisuke (Satou Jun), Fujita Saki (Inami Mahiru)

Açılış: NOW!!! GAMBLE – Taneshima Popura (Asumi Kana), Inami Mahiru (Fujita Saki), Todoroki Yachiyo (Eri Kitamura)

Kapanış: Matsuge ni LOCK – Takanashi Souta(Fukuyama Jun), Satou Jun (Ono Daisuke ), Hiroomi Souma (Hiroshi Kamiya)

İkinci sezonunun bitmesinden 4 yıl sonra gelen Working!!! hayranlarını bayağı bir bekletti fakat ilk bölümüyle bu beklemeye değer gibi gözüküyor.

FwNzuS3

Hikaye, Wagnaria isimli aile restoranında yarı zamanlı olarak çalışan Takanashi Souta’nın bu restoranda tanıştığı tuhaf karakterlerin, komik diyaloglarıyla birleşen günlük hayatını anlatır. İlk iki sezonu izlemeyenler ya da yayımlanmasının üzerinden uzun bir zaman geçmesiyle unutanlar için ufak bir hatırlatma yapayım. Takanashi, küçük ve sevimli şeylere çok düşkün ve zaafı olan normal liseli bir gençtir. Bir gün yolda karşılaştığı küçük ve sevimli bir kızın iş teklifini reddedemeyerek kendisini Wagnaria’da çalışıyor olarak bulur. Wagnaria’nın tuhaf personel ekibine katılmasıyla, Takanashi’nin hayatı eğlenceli ve bir o kadar da uğraştırıcı yönde değişime uğrar.

e1BsOF7

Diğer Wagnaria üyelerine göz atacak olursak; kısa boyu ve sevimliliği ile Takanashi’nin büyüğü olan Taneshima Popura, androfobisi yüzünden ne zaman Takanashi’yi görse yumruklayan Inami Mahiru, yanki görünüşlü mutfak şefi Satou Jun, kalın kafalı ve belinde sürekli katanasıyla dolaşan Todoroki Yachiyo, dedikoducu ve ortalığı birbirine katmaktan zevk alan Souma Hiroomi, kendine yeni bir anne baba arayan sakar Yamada Aoi, aklı fikri yemek yemekte olan yönetici Shirafuji Kyouko, süt almaya giden karısını üç sezondur arayan restoran işletmecisi Otoo Hyougo gibi serinin ilginç karakterleri vardır. Bu ilginç karakterlerin bir de kendi içlerinde aşk üçgenleri ve platonik aşkları vardır. Tüm bu karışıklığın içine dalan Takanashi’nin de küçük ve sevimli şeylere olan ilgisinin sapıklığa bir kala olmasıyla kendisi de tuhaf Wagnaria üyelerine başarıyla katılmıştır.

BoF2n7T

Üçüncü sezonun ilk bölümü Wagnaria’da yine sıradan(!) bir günü anlatıyor. Geçen sezon kaybolan ve Takanashi’nin ilgilendiği küçük bir kız çocuğu bu sezonun ilk bölümünde Takanashi’yi ziyarete gelir. Takanashi, tüm gün boyunca sırtında sevimli kız çocuğuyla birlikte işlerini yaparken diğer üyelerin ‘sapık Takanashi’ bakışlarına mazur kalır. Takanashi’nin tüm ilgisini bu küçük kıza vermesini kıskanan Taneshima ise depresyona girer. Diğer sezonlara göre karakter gelişmesi göstermiş tek kişi olan Inami’nin erkeklere olan korkusunu baya bir yenmiş olarak görüyoruz. Satou ise her zamanki gibi Yachiyo’ya açılamaması bir yana Yachiyo’nun Kyoko’nun peşinde gezinmesini izleyerek kendisine acı çektirmeye devam eder. Bu sırada karısını aramakta olan ve ara ara restorana uğrayan Oto-san’ın geleceğini duyan Yamada, mutlu aile tablosunda babası yerine koyduğu Oto-san’ın geleceği için mutludur hatta onun için uygun bir eş bile bulmuştur. Souma ise yine ortalığı karıştırarak Satou’nun sinirini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Çalışma hayatını komik bir uslüp ile tasvir eden Working serileri türünü severler için arşivlik bir seridir. Hatta benzer kıvamda 2013 yılında yayımlanmış olan Servant x Service serisi de Working tarzında animeleri sevenlere tavsiye edebileceğim bir seridir. İlk bölümüyle üçüncü sezonunda olan Working serisinin ilk sezonlarından bir farkı yoktur. “Ben önceki sezonları izlemedim ama” derseniz de sorun olmaz. Konu bütünlüğü olmadığı için anlamakta zorluk çekmezsiniz sadece karakterler arası ilişkiler sizin için biraz havada kalır. Seriyi bilenler içinse durum özlenen seiyuuların, sevilen karakterler ile hoş bir izlenimlik yaratacağıdır.

İlk sezonu karakter tanıtımları ve ilişkileriyle geçirirken, ikinci sezonu materyal eksikliği yüzünden komedisi biraz havada kalmış gibiydi. Mangasının 13. ve son cildinin 25 Aralık’ta Japonya’da satışa sunularak tamamlanması ile üçüncü sezonuyla hikayeyi bitireceği yönünde Working!!! yapımından beklentilerim yüksek.

 

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments