3 Ekim 2015’de Çıkan Animeler

0
2442

1.K: Return of Kings

K Return of Kings

Tür: Aksiyon, Süper Güçler, Doğaüstü
Tarih: 03.10.2015
Stüdyo: GoHands
Format: TV Serisi

Gerçekliğin tarihle kesiştiği modern Japonya’da büyük güçlere sahip yedi kral yaşamaktadır. Her bir kral kendine güçlerini paylaşacağı insanlardan oluşan bir klan kurmuştur. Maviyle bağlılık içindeki düzen, kızıl alevlerlerin getirdiği kaos, beyazlar içinde parıldayan düzensizlikler ve yeşilden dallanan yenililikler bu klanları temsil etmek için seçilmiş doğru sözcülerdir. Ve sonra Jungle tekrar harekete geçecek ve krallar tekrar bir araya gelmek zorunda kalacaklardır.

2.Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor – Exodus 2. Sezon

Soukyuu no Fafner Dead Aggressor –

Tür: Dram, Mecha, Bilim Kurgu
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: Xebec Zwei
Format: TV Serisi

2015 yılı başında yayımlanmış on üç bölümlük bir anime olan Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor – Exodus.’un devam niteliğindeki ikinci sezonudur.

3.Heavy Object

Heavy Objec

Tür: Aksiyon, Mecha, Askeri, Bilim Kurgu
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: J.C. Staff
Format: TV Serisi

Bir mekanik olan Quenser, Object ismi verilen ve dünyadaki savaşların seyrini değiştiren yeni tür silahlar üzerine çalışmak için Alaska’daki askeri üsse gelmiştir. Object pilotu Milinda ile yakınlaştığında ise askerlerin birbirleriyle mücadele ettiği savaşlar yerine uzaktan ve zarar görmeden savaşmayı mümkün kılan Object’ler ile ilgili zalim gerçeği keşfedecektir.

4.Gakusen Toshi Asterisk

Gakusen-Toshi-Asterisk

Tür: Aksiyon, Komedi, Harem, Fantastik, Ecchi, Romantik, Okul, Bilim Kurgu, Doğaüstü
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: A-1 Pictures
Format: TV Serisi

Asterisk ismiyle de bilinen Rikka, eğlence amaçlı müsabakaların gerçekleştirildiği Star Wars Festivali’ne ev sahipliği yapan ve su üstünde konumlanan ünlü Akademi Şehri’dir. Starpulse Generation olarak anılan ve altı akademiden birinin mensubu olan genç kızlar ve erkekler bu karşılaşmalarda ellerinde silahlarıyla birbirlerine karşı üstünlük kazanmak üzere rekabet etmektedirler. Seidoukan Akademisi öğrenci konseyi başkanı Claudia tarafından davet edilmesi üzerine Rikka’ya gelen Amagiri Ayato’da bu kişiler arasında yer almaktadır ancak vardıktan hemen sonra Petalblaze Witch olarak tanınan Julis’in öfkesini üstüne çeker ve onunla bir düello yapmak zorunda kalır.

The Asterisk War PV4 by pKjd

5.Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns (2015)

Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns (2015)rns

Tür: Shounen, Gizem
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: Toei Animation
Format: TV Serisi

2015 ilkbahar sezonunda Kidaichi Shounen no Jikenbo Returns ile ekranlara dönüş yapan ve ünlü özel dedektif dedesi Kindaichi Kosuke’den aşağı kalır yanı olmayan lise öğrencisi Kindaichi Hajime, serinin ikinci sezonunda da çözülemeyen vakaları sonuca ulaştıracak ve şuçları cezasız bırakmayacaktır.

Kindaichi Shounen no Jikenbo R (2015) Promo by pKjd

6.Noragami Aragoto

Noragami Aragoto

Tür: Aksiyon, Macera, Shounen, Doğaüstü
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: Bones
Format: TV Serisi

Ayakashi adı verilen ve insanlara musallat olan varlıkların saldırısına uğramış ruhları terk etmeye gönlü bir türlü el vermeyen tanrı Bishamon, bu sebeple pek çok shinki sahibi olmuştur. Arada sırada başlarına bela açan shinkilerinin çok sayıda olması nedeniyle Bishamon’un hepsiyle her zaman yakından ilgilenememesi ve hasta olduklarında ya da acı çektiklerinde kimi zaman durumun farkına varamaması geçmişte yaşanan karanlık olaylar sebebiyle büyük nefret beslediği Yato ile shinkisi Yukine’nin de etkileneceği korkunç olaylara sebebiyet verecektir.

7.Owarimonogatari

Owarimonogatari

Tür: Komedi, Gizem, Doğaüstü
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: Shaft
Format: TV Serisi

Monogatari serisinin 12. kısmı olan ve 3 kitaptan oluşan Owarimonogatari’nin anime adaptasyonudur.

8.Rakudai Kishi no Cavalry

Rakudai Kishi no Cavalry5

Tür: Aksiyon, Ecchi, Romantik, Fantastik, Okul
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: Silver Links
Format: TV Serisi

Kurogane Ikki, Magic Knights olarak bilinen ve ruhlarından dönüştürdükleri silahlarla savaşan modern büyü kullanıcılarının eğitim gördüğü bir okulun mensubudur ancak hiç büyü gücü olmadığı için Worst One takma adıyla tanınmaktadır ve başarısız bir şövalye olarak adı çıkmıştır.  Bir gün yabancı uyruklu bir prenses olan okulun en başarılı öğrencisi Stella tarafından bir düelloya davet edilir. Düellonun kaybedeni diğerine ömür boyu boyun eğecektir.

9.Big Order

65913

Tür: Aksiyon, Shounen, Süper Güçler
Tarih:
 03.10.2015
Format: OVA

İçine kapanık lise öğrencisi Hoshimiya Eiji’nin en büyük sırrı çocukken dünyanın yok olmasını dilemesidir çünkü periler belirli insanlara Orders adı verilen özel güçler bahşetmişlerdir; kullanıcıların güçleriyle ne yapacaklarıysa kendi isteklerine bağlıdır. Eiji, Great Destruction adı verilen hadiseden on yıl sonra elinde tuttuğu gücün ne boyutlarda olduğunu anlamakta güçlük çekmektedir. OVA manganın sekizinci cildiyle birlikte çıkacaktır.

10.Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova Cadenza

Aoki Hagane no Arpeggio Ars Nova Cadenza

Tür: Aksiyon, Seinen, Bilim Kurgu
Tarih:
 03.10.2015
Stüdyo: SANZIGEN
Format: Film

13 bölümlük animeyi kapsayan ilk Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova filminden sonra gelen ve tamamen farklı bir konuyu ele alacak yeni film.

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments