13 Nisan, 2024, Cumartesi
Ana SayfaANASAYFALevi Neden Live-Action Filmlerde Yok?

Levi Neden Live-Action Filmlerde Yok?

Attack on Titan’ın sevilen karakteri Levi Live Action da oynamayacak

Shingeki no Kyojin’in live action filmlerine dair pek çok soru soruldu. Şüphesiz ki bu sorular arasında cevabı en merak edilenlerden biri, serinin takipçilerinin pek çoğunun favori karakteri Levi’nin neden filmlerde yer almadığıydı. Peki gerçekten Levi’nin film dışında bırakılması için geçerli bir sebep var mıydı?

levi-ackerman

Japonya’ya ait internet sayfası Cinema Today’a konuşan Shingeki no Kyojin live action filmleri senaristi Tomohiro Machiyama bu soruya cevap verdi. Filmlerde, hikayeden karakterlere kadar birçok köklü değişiklik yapıldığını söyleyen Machiyama bu konuda “Bence animeyi sevenler oldukça sinirlenecek.” şeklinde konuştu. Live actionlarda orijinal hallerinden oldukça farklı resmedilen karakterler olarak Eren ve Mikasa’nın örnek verilebileceği bu durum fazlaca tepki almıştı ancak bu konuda Machiyama, karakterleri değiştirirken mangakayla iletişim halinde olmanın önemli olduğunu belirti.

Ne yazık ki bu kararla Levi’nin isminin karşılaştığı bir sorun vardı. Japoncada リヴァイ(Rivai) olarak yazılan Levi’nin içinde bulunan Katakana ヴ karakteri ne verdiği ses ne de geleneksel olarak Japonca isimlerde kullanımı açısından sık sık karşılaşılan bir karakterdi ki bu yönden diğer katanaka karakterler arasında bile yabancı kaçıyordu. Sonuç olarak, aslında manganın okuyucularına Levi’nin farklı bir milletten olduğunu vurgulayan ve bu yönden manga için ideal olan bu karakterin Japoncada hiç yaygın olmaması hatta bazı sözlüklerin içeriğinde bulunmaması, Levi’nin film dışında bırakılmasına sebep olmuştu. Başta sahne ışıklarını Levi üzerinde tutmaya karar veren Machiyama bu durum yüzünden kararından vazgeçmiş ve tekrar Eren üzerinde yoğunlaşmıştı. Eren’in isminin Levi gibi bir probleme sahip olmaması da bu duruma yardımcı olmuştu.

Kaynak:animefantastica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İLGİLİ MAKALELER

Popüler Yazılar

En Çok Yorum Alanlar

Son Yorumlar