8 Haziran, 2024, Cumartesi
Ana Sayfa ANASAYFA Örümcek-Adam’ın Avengers Filminden Videosu Sızdırıldı! Ancak…

Örümcek-Adam’ın Avengers Filminden Videosu Sızdırıldı! Ancak…

0
1650

orumcek-adam-in-avengers-filminden-videosu-sizdirildi-ancak-705x290

İnternete Örümcek-Adam’ın bulunduğu ve ‘Avengers: Age of Ultron’un son sahnesi olduğu iddia edilen bir video bomba gibi düşmüş durumda. Ancak video gerçek mi değil mi?

Avengers‘ın merakla beklenen ve Türkiye vizyon tarihi 1 Mayıs olan ‘Age of Ultron‘ üzerine pek çok söylenti ve spekülasyon ortalıkta dolaşır durumda. ÖzellikleMarvel‘ın Sony ile dev bir anlaşmaya imza atarakÖrümcek-Adam‘ın haklarını tekrar geri almasından sonra (aslında tam olarak almış değil ancak neyse) birbirinden farklı teoriler iyice kızışmış durumda.

Bu teorilerden biri de Avengers: Age of Ultron’da Örümcek-Adam’ın çok kısa bir süre de olsa karşımıza çıkabilecek olması. Zira 2016 yılında yeni ve Marvel Sinematik Evreni çerçevesinde bir filme sahip olacak Spidey‘in kendi filmi öncesi bir Marvel projesinde karşımıza çıkacağı, Marvel’ın patronu Kevin Feige tarafından duyurulmuştu.

52efcad899df396d82793898513c86e7-its-official-spider-man-is-joining-the-marvel-cinematic-universe

Durum böyle olunca aklımıza ilk gelen film şüphesiz yine 2016 yılında vizyona girecek ve Marvel evreninin gidişatını kökten değiştirecek ‘Civil War‘du. Ancak tüm fanatikler gibi bizim de aklımızıdan ‘Age of Ultron’ için bir ‘acaba?’ geçmekteydi.

Örümcek-Adam’ın ‘Age of Ultron’da ortaya çıkabileceği iyice konuşulmaya başlanmıştı. Bunun en büyük sebeplerinden biri de yine Kevin Feige tarafından doğrulanan bir bilgiydi. Bu bilgiye göre ‘Age of Ultron’ da Marvel’ın yeni süper kahramanlarından birini daha görecektik. 2014’ün sonlarına doğru düzenlenen etkinlikte Marvel’ın yeni karakterlerinden olan ve kendi filmine de kavuşacak Black Panther, büyük ihtimal bu isim olarak düşünülüyordu. Ancak yönetmen Joss Wheadon‘ın yeni süper kahramanın Black Panther dışında bir kahraman olacağını söylemesi, ibreleri tekrardan Örümcek-Adam’a çevirmişti (ben yine de bu karakterin Dr. Strange olacağını düşünmekteyim, çünkü ‘Captain America: The Winter Soldier‘da Shiled‘in Stephen Strange‘den haberdar olduğu bilgisi paylaşılmıştı).

Şimdi konumuza dönecek olursak, internette bir süredir Örümcek-Adam’ın bulunduğu bir video dolaşmakta. Marvel filmlerinde alıştığımız ‘post-credits‘ denen olaya artık hepimiz aşinayızdır. ‘Post-credits’, film bittikten sonra bizi mal gibi sinema salonunda bekleten, birkaç saniyelik de olsa gelecek filmler hakkında önemli bilgiler veren videolar.

İnternette dolaşan video da bildiğiniz after-credit tadında bir video. Lafı uzatmadan videoyu sizlerle paylaşalım;

Şimdi gördüğünüz gibi video gayet heyecan verici. Sol köşede görünen Avengers gökdeleni, Örümcek-Adam’ın o fırlama konuşması, öncesi çıkan yazılar, sonrasındaki Marvel yazısı… Yani inanmamak gibi bir imkanımız neredeyse yok bu videoya. Ancak biraz mantıklı düşündüğümüzde maalesef videonun sahte olma ihtimali daha ağır basmakta.

‘Ne alaka?’ diyebilirsiniz ancak nereden böyle bir kanaate vardığımı birkaç maddeyle açıklamak isterim;

Öncelikle Örümcek-Adam’ın kostümüyle başlayalım. Kevin Feige daha birkaç gün önce verdiği bir röportajda, Örümcek-Adam’ın yeni kostümünün önceki filmlere göre çok farklı olacağını, orjinal çizgi romanının ilk zamanlarından izler taşıyacağını belirtmişti. Ancak videoda görünen kostüm son derece sıradan (sanki çok iyi bir cosplay gibi durmakta)

İkinci sebep karakter. Yeni Örümcek-Adam’ın lise çağlarında bir çocuk olacağı ve bu sebeple canlandıracak kişinin genç bir oyuncu olacağı kesinleşmişti. Ancak bu oyuncunun kim olacağı henüz kesinleşmeden Örümcek-Adam’ın görücüye çıkması pek mantıklı durmuyor (gerçi ilk Avengers filminde de ‘post-credit’ sahnesinde Thanos‘u geçici olarak farklı bir oyuncu oynamış, ‘Guardians of the Galaxy‘de ise öfkeli titan Josh Brolin tarafından canlandırılmıştı)

Bir diğer sebep videonun nereden alındığı. Age of Ultron şu an sadece Amerika‘da prömiyer gösterimi ile sunulmuş durumda. Bu gösterim de bir seferlik oldu ve bu videoyu çekip de internete sunabilecek birinin orada olması pek mantıklı gelmiyor.

Son olarak videodaki altyazı. Dediğimiz gibi film şu an sadece Amerika’da özel gösterimle izlenmiş durumda. Filmin vizyona gireceği en yakın tarih ise 22 Nisan. Ancak videoda bulunan İspanyolca altyazı kafamızda büyük bir soru işareti bırakmış durumda.

DR80YpV

Saydığımız bu faktörler bizim videoya ‘fake‘ olarak bakma sebebimiz (kütahya porselen yazıyor…). Fakat bu demek değil ki bu video kesinlikle sahte. Hatta umarız gerçektir çünkü ağzımız açık şekilde izledik.

Videoyu ilk izleyince ikilemde kaldığımız için, bizi ikilemde bırakan faktörleri sizlerle de paylaşmak istedik.  Elimizde koskoca yönetmenden gelen ”post-credit olmayacak” lafı olduğundan kesin birşey de diğemiyoruz. Ama Marvel’ın fanatiklerini ters köşe yapmasına alıştığımızdan güvenemiyoruz da ( güvenemiyorum da… şey de çıhabilir…). Birde şöyle kötü bir durum var; eğer ki video doğruysa çok kötü bir spoiler yedik.

Şu an bulunduğumuz durumu özetlersek; elimizde böyle bir video var. Videonun sahte olma ihtimalini destekleyen faktörler de var. Ancak sahte değilse ölümcül bir spoiler yemişliğimiz de var. Biz işin içinden çıkamadık. Siz ne dersiniz? Sizce Marvel, büyük bir süpriz yaparak bünyesine kattığı Örümcek-Adam’ı, yine büyük bir süprizle, kimsenin beklemediği bir anda karşımıza çıkaracak mı? Yoksa bu da son derece sağlam şekilde hazırlanmış bir ‘fan-made‘ videosu mu?

Bu arada ”bu kadar iyi fan-made olamaz!” dediğinizi duyar gibiyim. Bakın aşağıdaki video da bir fan-made videosu. Marvel’ın bu videoyla uzaktan yakından bir alakası yok. Yani video sahte ancak sahte olsa bile işte bu kadar kaliteli ve tehlikeli oluyor fan-made videolar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments